Świetne starty Spartan

2021-09-28 08:22

W sobotę 25 września biłgorajscy pływacy wzięli udział w dwóch imprezach pływackich. Młodsza grupa walczyła w Lublinie i okazała się najlepsza w punktacji drużynowej III rundy Ligi Dzieci i Młodzików (10, 11 i 12 lat), natomiast starsi Spartanie (13, 14 i 15 lat) uczestniczyli w Ogólnopolskich Mistrzostwach Staszowa zajmując drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

W lidze wojewódzkiej brylowali zawodnicy 11 i 12-letni. W najciekawszych wyścigach na 50 m. stylem motylkowym i 100 m. stylem zmiennym chłopców, Spartanie zajęli trzy pierwsze miejsca. Swoje starty wygrywali Marcel Jonczak (dwukrotnie), Michał Giruć i Martyna Łyczak. Na podium lubelskich zawodów stawali również: Kornel Kulanin, Mateusz Grasza, Liliana Staroń i Patrycja Pieczykolan. W klasyfikacji III rundy zwyciężył biłgorajski klub, jednak w klasyfikacji końcowej nadal prowadzi Olimpijczyk 23 Lublin. Do końca roku pozostały jeszcze dwie odsłony tych zawodów, będzie okazja nadrobić straty.

Zawody w Staszowie to zmagania 13, 14 i 15-latków. Rekordy życiowe reprezentantów Biłgoraja przełożyły się na miejsca na podium, nawet w rywalizacji ze starszymi rocznikami. W klasyfikacji na najlepszego zawodnika zawodów liderem okazał się Damian Błaszczyk (open). Wśród dziewcząt wygrała Kinga Cich (kat. 13-14 lat). Bardzo dobrze zaprezentowali się również : Julia Duńko, Paweł Bury, Bartłomiej Obszyński, Nataniel Kobak i Radosław Oszajca. Łącznie Spartanie zdobyli 17 medali, w tym 11 tych najważniejszych.

Szczegółowe wyniki i zdjęcia na stronach klubu.