Spartanie wystartowali w Łodzi i Radomiu

2021-10-31 10:07

W miniony weekend zawodnicy biłgorajskiej Sparty uczestniczyli w zawodach centralnych z cyklu Grand Prix Polski w Łodzi oraz X Zawodach Pływackich Dzieci i Młodzieży Radom 2021. W pierwszej imprezie brali udział najlepsi zawodnicy i zawodniczki naszego kraju w wieku 14 lat i starsi. W drugiej rywalizacji uczestniczyli młodsi pływacy centralnej części Polski.

W miniony weekend zawodnicy biłgorajskiej Sparty wystartowali w zawodach centralnych z cyklu Grand Prix Polski w Łodzi oraz X Zawodach Pływackich Dzieci i Młodzieży Radom 2021. W pierwszej imprezie brali udział najlepsi zawodnicy i zawodniczki naszego kraju w wieku 14 lat i starsi. W drugiej rywalizacji uczestniczyli młodsi pływacy centralnej części Polski.

W Grand Prix Polski przedstawiciele biłgorajskiego klubu rywalizowali w kategorii open, zatem nie można było liczyć na dobre lokaty. Jednak rywalizacja z najszybszymi w kraju sprawiła, że biłgorajanie wspięli się na wyżyny swoich aktualnych możliwości i osiągnęli bardzo wartościowe czasy. W Łodzi wystartowali: Julia Duńko, Kinga Cich, Paweł Bury, Radosław Oszajca, Bartłomiej Obszyński i Damian Błaszczyk.

W zmaganiach w Radomiu uczestniczyli młodsi Spartanie. Swoje starty wygrywali Kornel Kulanin (dwukrotnie), Marcel Jonczak (dwukrotnie), Michał Giruć oraz Patrycja Pieczykolan. Miejsca na podium wywalczyli również: Martyna Łyczak, Hanna Staszczak, Mateusz Grasza oraz Nataniel Kobak. Drugie miejsce w klasyfikacji na najlepszego zawodnika zajął Kornel Kulanin, oczko niżej uplasował się Michał Giruć. Bardzo dobrze zaprezentowały się sztafety mieszane, które wygrały stylem zmiennym i zajęły drugie miejsce w konkurencji stylem dowolnym.

Szczegółowe wyniki oraz zdjęcia z obu imprez dostępne są na stronach klubu.