Pełna wersja

Zawody pÅ‚ywackie z udziaÅ‚em Spartan

2022-03-05 08:17

W miniony weekend zawodnicy biÅ‚gorajskiej Sparty uczestniczyli w zawodach pÅ‚ywackich z cyklu Grand Prix Polski w Ostrowcu ÅšwiÄ™tokrzyskim oraz Zawodach o Puchar Burmistrza Mielca.

W Ostrowcu Świętokrzyskim wystartowali najlepsi zawodnicy i zawodniczki z naszego kraju w wieku 14 lat i starsi. W drugiej rywalizacji uczestniczyli młodsi pływacy okręgu podkarpackiego.

W Grand Prix przedstawiciele Sparty zaprezentowali się bardzo dobrze. Rywalizacja z najszybszymi w kraju sprawiła, że biłgorajanie wspięli się na wyżyny swoich aktualnych możliwości i osiągnęli wartościowe jak na ten okres przygotowań czasy. W Ostrowcu wystartowali: Julia Duńko (2 miejsce na 100 m st. motylkowym), Kinga Cich (1 miejsce na 400 m st. dowolnym), Paweł Bury (4 miejsce na 400 m st. zmiennym), Radosław Oszajca (10 miejsce na 50 m st. klasycznym), Bartłomiej Obszyński (9 miejsce na 50 m st. klasycznym), Damian Błaszczyk (5 miejsce na 50 m st. klasycznym), Nataniel Kobak (2 miejsce na 400 m st. zmiennym) i Miłosz Jagosiak (3 miejsce na 200 m st. zmiennym).

W Mielcu wystartowali młodsi Spartanie. Swoje starty wygrywali dwukrotnie Marcel Jonczak i Michał Giruć. Miejsca na podium wywalczyli również: Mateusz Grasza, Kornel Kulanin oraz Patrycja Pieczykolan. Drugie miejsce w klasyfikacji na najlepszego zawodnika zawodów w swojej kategorii wiekowej zajął Marcel Jonczak. Bardzo dobrze zaprezentowała się sztafeta męska stylem zmiennym, która zajęła trzecie miejsce w kategorii open.

Szczegółowe wyniki oraz zdjęcia z obu imprez dostępne są na stronach klubu.