Pływacki weekend

2022-03-16 08:07

Bardzo dobrze zaprezentowali się pływacy biłgorajskiej Sparty w dwóch imprezach wojewódzkich, które odbyły się w weekend w Lublinie.

W piątek 12 - i 13-letni Spartanie pod opieką Pawła Łukaszczyka rywalizowali na pływalni H20 w Lidze Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików. Reprezentanci Biłgoraja aż dwanaście razy stawali na podium. Natomiast w sobotę na długiej pływalni Aqua odbyły się Mistrzostwa Województwa w Pływaniu Długodystansowym. W tej pływackiej imprezie uczestniczyli również najstarsi zawodnicy Sparty. Biłgorajanie wywalczyli cztery tytuły wicemistrza województwa lubelskiego.

W Lidze Wojewódzkiej najlepiej zaprezentował się Marcel Jonczak, który wygrał dwa starty i ustanowił najbardziej wartościowy wynik całych zawodów. Bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali Spartanie, ustanawiając swoje rekordy życiowe i zajmując czołowe lokaty. Na najwyższym stopniu podium stawali również: Patrycja Pieczykolan, Hanna Staszczak i Kornel Kulanin. Miejsca medalowe zajęli: Mateusz Grasza, Michał Giruć i Liliana Staroń. Bezkonkurencyjna okazała się sztafeta mieszana 4x50 stylem dowolnym, która wygrała z bardzo wartościowym wynikiem.

Mistrzostwa Województwa w Pływaniu Długodystansowym to rywalizacja na długiej 50-metrowej pływalni Aqua Lublin. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych: 12-13, 14-16 lat i open oraz trzech dystansach: 800, 1500 lub 5000 metrów. Wicemistrzynią województwa na 800 i 1500 metrów została Julia Duńko. Ten sam tytuł wywalczył na 800 metrów Bartłomiej Obszyński, a na 1500 metrów Kornel Kulanin.

Szczegółowe wyniki i zdjęcia dostępne są na stronach klubu.