Sześcioro Spartan w kadrze województwa

2022-04-02 07:16

Tryumfem biłgorajskich pływaków zakończyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików, które odbyły się w dniach 19-20 marca w Lublinie. Reprezentanci Sparty zwyciężyli w klasyfikacji punktowej wśród 13-latków oraz w zestawieniu medalowym całych zawodów. Dodatkowo podczas zawodów zostały wręczone certyfikaty powołania do kadry województwa lubelskiego. Wśród wyróżnionych znalazło się sześcioro Spartan.

W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się wszyscy Spartanie. Jednak najbardziej wartościowe punkty do klasyfikacji końcowej dołożyli medaliści lubelskiej imprezy: Marcel Jonczak (2 złote i 2 srebrne), Michał Giruć (2 złote i 1 srebrny), Hanna Staszczak i Mateusz Grasza (2 srebrne i 1 brązowy), Kornel Kulanin (1 srebrny i 1 brązowy), Martyna Łyczak (1 brązowy) oraz wśród 12-latków Patrycja Pieczykolan (1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy).

Tuż za podium na czwartej pozycji uplasowały się Martyna Łyczak i Liliana Staroń. Dwukrotnie triumfował z bardzo wartościowym wynikiem zespół sztafetowy 4x50 metrów stylem zmiennym i dowolnym w składzie: Marcel Jonczak, Michał Giruć, Kornel Kulanin i Mateusz Grasza.

Zwycięski skład trzynastolatków uzupełnili: Michał Mazur, Filip Kowalik i Konrad Szendała.Michał Giruć i Marcel Jonczak, zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji zawodów. Trenerem grupy jest Paweł Łukaszczyk.

Podczas zawodów zostały wręczone certyfikaty powołania do kadry województwa lubelskiego. Wśród wyróżnionych Spartan znaleźli się: Marcel Jonczak, Michał Giruć, Kornel Kulanin, Hanna Staszczak, Patrycja Pieczykolan i Martyna Łyczak.

Z niecierpliwością czekamy na rozegranie wszystkich zawodów wojewódzkich i końcowe zestawienie drużynowe. Szczegółowe wyniki i zdjęcia z zawodów dostępne są na stronach klubu.