Sparta na podium w DÄ™bicy

2022-05-14 07:55

Trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej i punktowej zajęła biÅ‚gorajska Sparta w pÅ‚ywackiej imprezie, która odbyÅ‚a siÄ™ 6-7 maja na 50-metrowej pÅ‚ywalni w DÄ™bicy.

Zawody pływackie pod hasłem Feniks Pool Party zgromadziły 633 zawodników z 49 klubów południowej części kraju. Spartę reprezentowało 19 pływaków. Po ubiegłorocznym zwycięstwie reprezentanci Biłgoraja tym razem musieli uznać wyższość gospodarzy imprezy Feniksa Dębica oraz Unii Oświęcim.

Biłgorajanie łącznie zdobyli 24 medale (9 złotych, 11 srebrnych, 4 brązowe). W klasyfikacji na najlepszego zawodnika zawodów w swojej kategorii wiekowej (13 lat) zwyciężył Marcel Jonczak. Na trzecim miejscu podium wśród 14-latków uplasował się Nataniel Kobak. W kategorii o rok starszej drugie miejsce zajął Paweł Bury, a trzecie Bartłomiej Obszyński.

Szczegółowe wyniki oraz zdjęcia z zawodów dostępne są na stronach klubu.