Pełna wersja

Spartanie drugą siłą w województwie

2022-07-06 07:51

Rewelacyjny start zanotowali pływacy biłgorajskiej Sparty w Głównych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Pływaniu, które 25 i 26 czerwca odbyły się Lublinie.

W klasyfikacji medalowej w tej najważniejszej wojewódzkiej imprezie roku RWKS SAPARTA zajął drugie miejsce, ustępując tylko utytułowanemu AZS UMCS Lublin. Biłgorajanie zdobyli łącznie 55 medali, w tym 23 złote.

Na podium w klasyfikacji na najlepszego zawodnika znaleźli się również przedstawiciele Sparty. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych 12-13, 14-15 oraz 16 lat i starsi. W swojej kategorii najlepsi okazali się Julia Duńko i Marcel Jonczak. Na trzecim miejscu uplasował się Michał Giruć.

Mistrzami Województwa zostali również: Kinga Cich, Martyna Łyczak, Paweł Bury i Kornel Kulanin. A wśród medalistów znaleźli się: Hanna Staszczak, Liliana Staroń, Nataniel Kobak, Bartomiej Obszyński, Damian Błaszczyk i Mateusz Grasza.