Koszykarze pojadą na finał Mistrzostw Polski 3x3

2022-07-14 09:06

Wakacje się rozpoczęły, a w raz z nimi na dobre ruszył sezon koszykarski 3x3. W tych rozgrywkach nie zabrakło również ekipy reprezentującej nasze miasto 3X3 Biłgoraj.

Drużyna składająca się z amatorów koszykówki występuje przede wszystkim w składzie: Swacha Michał, Łukasza Norton, Tomasz Wójcik i Łukasz Krawiec.

Jak co roku głównym celem jest awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski w Koszykówce 3x3, który odbędzie się w Katowicach w dniach 6-7 sierpnia. Aby uzyskać awans trzeba zająć premiowane miejsce w turniejach kwalifikacyjnych organizowanych w całej Polsce. Nasza drużyna wzięła udział w pierwszym z takich turniejów w Zamościu 28 maja, gdzie po zaciętym pojedynku półfinałowym i przegranym finale zajęła 2 miejsce niedające niestety awansu do turnieju finałowego. 2 lipca biłgorajscy koszykarze wybrali się na turniej do Myślenic, gdzie zajęli 3 miejsce przegrywając po dogrywce z triumfatorami turnieju, ekipą Athletic Training 3x3 z Łodzi.

Kolejnym turniejem rozegranym w ramach eliminacji MP 3x3 były zmagania w Rzeszów Streetball Challenge, które odbyły się 9 lipca. 3x3 Biłgoraj w grupie pokonał ekipy z Krosna, Jarosławia i Krakowa awansując do 1/16. Następnie biłgorajanie wygrali z 3x3 Rzeszów przechodząc do ćwierćfinałów. Tam w rewanżu sprzed tygodnia wygrali z ekipą z Łodzi. W półfinale czekali faworyci rzeszowskich rozgrywek Lotto Legia 3x3 Warszawa. Niestety biłgorajanie przegrali to spotkanie, a w walce o 3 miejsce również musieli uznać wyższość innej ekipy z Warszawy Hutnik 3x3, zajmując ostatecznie 4 miejsce na 32 drużyny. Okazało się jednak, że cel założony na początku sezonu został zrealizowany, gdyż drużyny plasujące się przed biłgorajską drużyną miały już wywalczony we wcześniejszych turniejach awans, i kolejnym uczestnikiem MP 3x3 jest 3x3 Biłgoraj.

Kolejne zaplanowane ważniejsze turnieje, w których wezmą udział biłgorajanie to: 16 lipca Jasionów "DUCK CONTEST 5 - ROZDZIAŁ PIĄTY", Chorzów 23-24 lipca LOTTO 3X3 QUEST eliminacje MP 3x3, 30 lipca Gliwice LOTTO 3X3 QUEST eliminacje MP 3x3 lub 31 Ostrów Mazowiecka LOTTO 3X3 QUEST eliminacje MP 3x3 i Katowice 6-7 sierpnia LOTTO 3X3 QUEST FINAŁ MP 3x3.

Warto wspomnieć, że drużyna jest w pełni amatorska i każdy wyjazd finansuje z własnej kieszeni, a koszty podróży po Polsce są teraz szczególnie wysokie. Reprezentują i rozsławiają nasze miasto i powiat już od ponad 8 lat, odnosząc liczne sukcesu (ostatnio 6 miejsce w finale MP 3x3). - Jeśli znalazłby się ktoś, kto chciałby nas wesprzeć prosimy o kontakt poprzez stronę na facebooku drużyny 3x3 Biłgoraj - zachęcają koszykarze.

Warto wspierać pasjonatów z regionu. Trzymamy kciuki za dalsze zmagania biłgorajskich streetballowców.

3x3 Biłgoraj/Red.