Spartanie znowu wracają z tarczą

2011-05-09 10:15

W miniony weekend biłgorajscy pływacy i pływaczki RWKS SPARTA walczyli na dwóch frontach. Najstarsi 13-letni "spartanie" pływali na 50 metrowym basenie w Mistrzostwach Dębicy, natomiast młodsi rywalizowali w Puławach (Liga Młodzików i Dzieci 11 i 12 lat). Zarówno jedni jak i drudzy wrócili z zawodów "z tarczą".

Najwięcej emocji przysporzyły zawody na 50 metrowej pływalni w Dębicy z pomiarem elektronicznym. Wiosenne Mistrzostwa Klubu Bobry Dębica przyciągają co roku mnóstwo uczestników i tak było i tym razem. Łącznie wystartowało 328 zawodników z 38 klubów, w tym kluby ze Słowacji i Ukrainy. Nas reprezentowała 9 osobowa drużyna. Wszystko to podnosi poziom zawodów i zdobyte miejsca "smakują" jeszcze bardziej. Świetnie zaprezentowała się nasza grzbiecistka Patrycja Kościk, która wygrała wszystkie swoje starty tym stylem (50,100 i 200 metrów). Dużą niespodziankę sprawił Michał Pawęzka, który wygrał na 50 i 100, a na 200 metrów stylem grzbietowym był trzeci. Były to pierwsze zwycięstwa Michała jak do tej pory ("praca popłaca"). Nie zawiódł Adrian Misiarz, który wygrał 400 dowolnym i trzykrotnie stawał na najniższym miejscu podium. Należy również wyróżnić Rafała Konopkę za 3 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym.

W Puławach reprezentowała nas 22 osobowa drużyna. Najlepiej wypadł wracający do formy Damian Zarzycki. Dwukrotnie był drugi, ustępując swojemu rywalowi z Białej Podlaskiej o ułamki sekundy zarówno na 50 grzbietem (35.55) jak i na 200 metrów stylem dowolnym (2:29.48). Czasy te plasują się w pierwszej piątce najlepszych w kraju tego rocznika. Tuż za podium, bo na 4 miejscu, uplasowała się Natalia Mizak na 200 metrów stylem grzbietowym(2:53.80).

Już za tydzień zawody o Puchar Roztocza w Zamościu. Szczegółowe wyniki, zdjęcia i relacja wideo na stronie klubu www.sparta.lbl.pl.