Wznowili starty

2010-04-28 10:08

Po raz pierwszy w tym roku "pływający" przedstawiciele RWKS Sparta uczestniczyli w zawodach. W Kraśniku 6 lutego odbyła się I runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików w pływaniu, w której wystartowało 258 zawodniczek i zawodników z 16 klubów województwa lubelskiego. Rywalizacja toczyła się w dwóch rocznikach 1998 i 1999.

Grono naszych reprezentantów RWKS Sparta uzupełnił Damian Zarzycki urodzony w 2000 roku ale mogący już startować oficjalnie w zawodach tej rangi. Jednak jego rywalizacja toczyła się z rok starszymi kolegami.
Na wstępie trzeba wspomnieć o Damianie, który osiągnął niesamowity czas 1:13.62 s i zajął 3 miejsce na 100 metrów stylem dowolnym. Na dystansie 100 m Damian był drugi (1:25.19s) bijąc swój kolejny rekord życiowy.
Po raz kolejny pechowo pokonał dystans 50 metrów dowolnym Adrian Misiarz. Zajął on 4 miejsce uzyskując taki sam czas jak jego rywal stojący na najniższym miejscu podium, czyli 31.84. Decyzja sędziego celowniczego był bezwzględna - "4", ale z rekordem życiowym poprawionym o 1,5 sekundy. Adrian rywalizował jeszcze na dystansie 100m klasycznym, na którym był 7 z dobrym czasem 1:31.97.Również siódme miejsce zajęła Patrycja Kościk na 100m grzbietowym (1:24.22s).
Dobrze wystartowali pozostali reprezentanci Sparty zajmując miejsca w czołowej 10 lub blisko niej. Należy wyróżnić Natalię Mizak, Sarę Jakóbik, Katarzynę Łubiarz, Karolinę Kornik, Jakuba Przybylskiego, Macieja Paszko oraz Szymona Króla.
Informujemy, że II runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików w pływaniu odbędzie się 21 marca w Biłgoraju. Po raz pierwszy tego typu impreza odbędzie się na naszej pływalni. Zapraszamy wszystkich serdecznie na te zawody, na które przyjedzie około 250 zawodników z całego województwa lubelskiego. Dodajmy otuchy "naszym" reprezentantom.