Zawodniczka Znicza wicemistrzyniÄ… Europy

2022-10-25 08:08

W Durres w Albanii odbyÅ‚y siÄ™ Mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów. W poniedziaÅ‚ek 24 października w kategorii U23 na pomoÅ›cie stanęła zawodniczka biÅ‚gorajskiego Znicza Agnieszka Zimroz.

W albańskim Durres w dniach 16-25 października odbyły się Mistrzostwa Europy U20 i U23 w podnoszeniu ciężarów. Tegoroczna reprezentacja Polski liczyła 40 osób. Wśród powołanych do kadry znalazła się zawodniczka Znicza Biłgoraj Agnieszka Zimroz.

Biłgorajanka stanęła na pomoście 24 października w kategorii 87 kg do lat 23. W rwaniu zaliczyła kolejno 87 kg, 90 kg i 92 kg, zdobywając pierwszy złoty złoty medal dla Polski. Natomiast w podrzucie zaliczyła dwa udane podejścia 105 kg oraz 109 kg i wywalczyła srebro. Z wynikiem 201 kg w dwuboju uplasowała się na 2 miejscu, zostając wicemistrzynią Europy. Zwyciężyła Rumunka Alexandra Alexe z wynikiem 207 kg w dwuboju (90 + 117).

Przypomnijmy, że Agnieszka Zimroz to brązowa medalistka Mistrzostw Europy do lat 20 i czwarta zawodniczka Mistrzostw Świata w podnoszeniu ciężarów oraz złota medalistka Mistrzostw Polski U23.