Pełna wersja

RCEZ na 4. miejscu w kraju

2022-10-27 10:34

W środę 26 października w Tomaszowie Lubelskim odbył się finał krajowy Sztafetowych Biegów Przełajowych. Reprezentanci RCEZ zajęli wysokie czwarte miejsce.

Niewiele, bo 4 sekundy zabrakło uczniom "Elektryka" do pełni szczęścia i długo wyczekiwanego medalu rangi ogólnopolskiej. W rozegranym w środę 26 października w Tomaszowie Lubelskim finale krajowym Sztafetowych Biegów Przełajowych reprezentanci RCEZ zajęli wysokie czwarte miejsce. Przed drużyną RCEZ uplasowały się tylko szkoły LXII LO SM Warszawa, ZSZ Stargard i PZS 4 Wejherowo. Rywalizacja na dystansie 6x1200 metrów toczyła się do samego końca, a o kolejności na mecie decydowały sekundy.

Pierwsza część sezonu lekkoatletycznego była dla "Rycerzy z Elektryka" bardzo udana. Dwa finały wojewódzkie zakończyły się ich sukcesem, natomiast na zawodach centralnych w Kołobrzegu uplasowali się na szóstej pozycji. Już w kwietniu kolej na drużynowe biegi przełajowe.

Skład czwartej drużyny w kraju: Wiktor Małer (3Sb), Kacper Świtała (4Sb5), Rafał Czajka (3TM), Damian Błaszczyk (2Sb), Damian Bernaś (4TM) i Karol Łaba (2AS).