Pływacki weekend

2022-11-27 08:35

W miniony weekend biłgorajscy pływacy rywalizowali na basenach w Lublinie, Ostrowcu Świętokrzyskim i Świdniku.

W sobotę w Lublinie odbyły się zawody "Od młodzika do olimpijczyka". Jedna z rund tych rozgrywanych w stolicy zawodów odbyła się na Aqua Lublin. Z Warszawy i jej okolic zjechała liczna grupa przedstawicieli Mazowsza. Łącznie w Lublinie wystartowało 817 zawodników z 63 klubów. "Spartanie" nie zawiedli i nawiązali wyrównana walkę zdobywając miejsca na podium. Swoje starty wygrywali Marcel Jonczak na dystansie 100 metrów stylem motylkowym oraz Michał Giruć na 100 metrów stylem klasycznym. Osiągnięte czasy plasują naszych reprezentantów w pierwszej trójce krajowego rankingu. Bardzo dobrze zaprezentowali się Kornel Kulanin oraz Mateusz Grasza, którzy zajęli miejsca drugie na dystansie 100 metrów stylem motylkowym i klasycznym.

Również w sobotę na pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrana została Świętokrzyska Liga Pływacka, w której wystartowała trenująca w tamtejszej Szkole Mistrzostwa Sportowego zawodniczka Sparty Julia Duńko. Julia zaprezentowała się bardzo dobrze. Poprawiając swoje rekordy życiowe, zajęła w lidze pierwsze miejsce na 50 metrów stylem klasycznym i drugie na 100 dowolnym.

W niedzielę najmłodsi 10-letni "Spartanie" startowali po raz pierwszy w swojej sportowej karierze w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego. Biłgorajscy pływacy poprawiając życiówki, zaznaczyli swoją obecność na mistrzostwach. Medalem może się pochwalić Dominik Palka, który był trzeci na 50 metrów stylem grzbietowym. Dominik w drugim starcie był 4 na 100 zmiennym. Niewiele do podium zabrakło Karolinie Robak i Leonowi Zubowi. Uplasowali się oni ostatecznie na piątej pozycji. Szóste miejsca premiowane dyplomami zajęli Zuzanna Kowalczuk i Szymon Ciecierski.

Szczegółowe wyniki i zdjęcia dostępne na stronach klubu.