Pełna wersja

Zawodniczki "Znicza" wygrały klasyfikację klubową

2023-04-15 09:29

Na początku miesiąca w Białymstoku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików U16 w biegach przełajowych. W zawodach startowali zawodnicy z 15 klubów lekkoatletycznych Lubelszczyzny i Podlasia, a wśród nich reprezentacja Znicza Biłgoraj.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików U16 w biegach przełajowych, które odbyły się w Białymstoku, zawodniczki biłgorajskiego "Znicza" wygrały klasyfikację klubową. Na drugim miejscu uplasował się KS Prefbet-Sonarol Łomża, a na trzecim KS Podlasie Białystok.

Biłgorajanki wygrały dwa z czterech rozgrywanych biegów. Złoty medal w biegu na 1,5 km zdobyła Natalia Przytuła. Z kolei na 2,5 km najlepsza była Agnieszka Rapa.

Na medalowej - 3 pozycji - w biegu na 1,5 km zameldowała się Martyna Senderek.

Punktowane miejsca zajmowały również:

- w biegu na 1,5 km: Sara Bednarz - 4, Malwina Dworniczak - 9,

- w biegu na 2,5 km: Aleksandra Chyl - 7, Wiktoria Kowalska - 11.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików rozgrywane są w ramach współzawodnictwa Systemu Sportu Młodzieżowego.

W rywalizacji województw MMM Lubelszczyzna okazała się lepsza od Podlasia (45:35 pkt.). Dorobek "Znicza" to 12 pkt.