Brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów dla zawodnika "Znicza"

2023-07-26 07:48

W dniach 7-9 lipca na Stadionie Śląskim w Chorzowie, w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, odbywały się 55. PZLA Mistrzostwa Polski Juniorów U18. W zawodach wzięli udział zawodnicy biłgorajskiego "Znicza".

W 55. PZLA Mistrzostwa Polski Juniorów U18 startowało pięcioro lekkoatletów biłgorajskiego "Znicza" (prawo startu mieli zawodnicy z miejsc 1-24 w rankingu PZLA).

Najlepiej zaprezentował się Karol Łaba, który wywalczył brązowy medal w biegu na 3000 m. Uzyskany wynik - 8:47.09 min. to nowy rekord życiowy zawodnika (o ponad 15 sekund lepszy od dotychczasowego).

Siódme miejsce w tym samym biegu zajął Marcin Kusz, również z nowym rekordem życiowym - 8:59,95 min.

Marlena Tyszko na 1500 m p.prz. z czasem 5:45.40 min. znalazła się na 18. miejscu. Na 19. pozycji w biegu na 3000 m z czasem 11:17.09 min. uplasowała się Karolina Guska. W biegu na 400 m z czasem 60.05 sek. 19. była Oliwia Leleń.

Dodatkową atrakcją mistrzostw był "Diamentowy Piknik" z Piotrem Małachowskim - dyskobolem, wicemistrzem olimpijskim, rekordzistą Polski, czterokrotnym zwycięzcą lekkoatletycznego cyklu Diamentowej Ligi. Piotr Małachowski jest obecnie dyrektorem sportowym kolejnego Mityngu DL, który odbędzie się 16 lipca na Stadionie Śląskim z udziałem gwiazd światowej lekkiej atletyki. Piknik był imprezą promującą to wydarzenie i okazją do treningu z mistrzem, zdobycia autografów i wspólnych zdjęć.