Udany weekend biłgorajskich lekkoatletów

2023-09-12 07:43

W miniony weekend lekkoatleci biłgorajskiego "Znicza" startowali w dwóch imprezach sportowych. Łącznie zdobyli 7 medali, w tym 4 złote.

W sobotę w Lublinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików U16 z udziałem reprezentantów województw: lubelskiego i podlaskiego.

Doskonałą formę, okraszoną wieloma medalami i rekordami życiowymi, zaprezentowały nasze młode biegaczki zdobywając 5 medali.

Nad dystansie 1000 m wygrała Natalia Przytuła z nowym rekordem życiowym - 3:06.03 min, czwarta w tym biegu była Kamila Puźniak - 3:31.71 min.

W biegu na 1000 m z przeszkodami startowały trzy biłgorajanki. Pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Rapa (3;41,01 min. - rek.żyć.), trzecie - Aleksandra Chyl (3:53.04 min. - rek.żyć.), czwarte - Wiktoria Kowalska (4.01,09 min.)

Na dystansie 300 m przez płotki drugie miejsce i srebrny medal wywalczyła Martyna Senderek ( 49.96 sek.).

Brązowy medal w biegu na 600 m zdobyła Sara Bednarz (1:46.03 min. - rek.żyć.), czwarta w tym biegu była Bianka Hasiak (1:49.36 min.).

Bardzo dobrze spisał się również Paweł Solak zajmując 4. miejsce w biegu na 2000 m ( 6:54.08 min).

Z kolei w niedzielę reprezentanci "Znicza" wystartowali na stadionie AWF w Warszawie, gdzie rozegrana została VII edycja Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej:

Bieg na dystansie 800 m wygrał Hubert Ćwikła z najlepszym wynikiem w tym sezonie - 1:54.77 min. Na 1500 m z czasem 4:04.20 min najlepszy okazał się Karol Łaba, a miejsce 7 w tym biegu zajął Marcin Kusz uzyskując 4:11.21 min.