Pełna wersja

Udany start biłgorajskich lekkoatletów

2023-11-28 07:49

Lekkoatleci biłgorajskiego "Znicza" zakończyli sezon udziałem w Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych, które odbyły się w sobotę 25 listopada w Drzonkowie koło Zielonej Góry.

Był to kolejny, udany start biłgorajskich sportowców. W punktacji drużynowej zawodnicy"Znicza" zajęli 8 miejsce w kategorii U18 w gronie 89 sklasyfikowanych klubów.

Na wynik ten złożyły się:

- 4 miejce Karola Łaby w biegu na 5000 m,

- 7 miejsce Marcina Kusza na tym samym dystansie,

- 24 miejsce Natalii Metner na 3000 m,

- 28 miejsce Kornelii Jagucak również na 3000 m.

Ponadto Marlena Tyszko była 51. na 2000 m w kategorii 18, a Hubert Ćwikła 19. w kategorii młodzieżowców U23 na 4000 m.

Blisko zdobycia kolejnego medalu Mistrzostw Polski (w br. zdobył już brązowy medal na 3000 m podczas MP U18 w Chorzowie) był Karol Łaba, który przez większość dystansu biegł na drugiej pozycji, za faworytem i zwycięzcą Jakubem Abramczykiem z RTL Optima Radom. W pewnym momencie Karol miał nawet ok. 100-metrową przewagę nad kolejnym zawodnikiem. Niestety nie wytrzymał trudów dystansu i na finiszu uległ goniącym go rywalom. Był to jednak bardzo szybki, emocjonujący wyścig. Warto dodać, że Karol zajmując 4 miejsce na 5000 m miał średnią międzyczasów (3.21 min./km) taką, jak zwycięzca biegu na krótszym dystansie - 3000 m.