Biłgorajanin medalistą mistrzostw Polski

2023-12-12 08:23

Z medalem wrócili biłgorajscy pływacy z Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 14 lat, które odbyły się w miniony weekend w Poznaniu.

W Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14 lat, które odbyły się w miniony weekend w Poznaniu, wystartowało 437 zawodniczek i zawodników z 132 klubów z całego kraju. Wśród nich znaleźli się pływacy biłgorajskiej Sparty.

Trzecie miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym wywalczył Marcel Jonczak. Blisko medalu na 50 metrów stylem klasycznym był Michał Giruć. Ostatecznie piąta lokata w kraju to też powód do dumy. W Poznaniu wystartowali również Kornel Kulanin i Mateusz Grasza. Pierwszy z nich uplasował się na 20 pozycji (100 m stylem motylkowym), natomiast drugi na 22 pozycji w kraju (50 m stylem klasycznym). Do udanych startów indywidualnych doszły starty w sztafecie 4 x100 metrów stylem zmiennym, w której "Spartanie" zajęli miejsce ósme. Gratulacje!

Już za tydzień w Bydgoszczy odbędą się mistrzostwa pływaków 16-letnich. Wystartuje w nich nasza zawodniczka Julia Duńko, która na co dzień uczy się i trenuje w SMS Ostrowiec Świętokrzyski. Trzymamy kciuki!