"Znicz" z kompletem medali

2011-08-09 12:43

W dniach 6-7 sierpnia br. w Ustrzykach Dolnych odbyÅ‚y siÄ™ Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich w stylu anglosaskim. StartujÄ…ca w imprezie, 8-osobowa reprezentacja lekkoatletów biÅ‚gorajskiego "Znicza" zaprezentowaÅ‚a siÄ™ bardzo udanie zdobywajÄ…c komplet medali: zÅ‚oty, srebrny i brÄ…zowy.

Spośród naszych zawodników jedynie Kamila Paluch miała już "przygodę" z zawodami górskimi (ubiegłoroczna Mistrzyni Polski juniorek młodszych w biegach stylem alpejskim i dziesiąta zawodniczka Mistrzostw Świata w tej kategorii). Kamila, uważana za zdecydowaną faworytkę, nie zawiodła: bieg juniorek na dystansie 4900 m wygrała ze znaczną, ponad 3-minutową przewagą nad drugą na mecie reprezentantką gospodarzy - Kamilą Kobos.

Startująca w kategorii młodziczek na dystansie 2700 m Weronika Pyzik zdobyła medal srebrny. Weronika uległa reprezentantce SKB Rudnik - Agnieszce Filipkowskiej.
Trzeci medal był udziałem Sylwestra Podleckiego. Miejsce na podium w biegu juniorów młodszych na dystansie 8300 m to największa niespodzianka mistrzostw - bieg ten miał bardzo silną obsadę z Mistrzem Europy, Rafałem Matuszczakiem z LLKS Osowa Sień oraz brązowym medalistą Marcinem Żychskim z UKS Wiking Rychnowy na czele (biegacze ci zajęli również dwie pierwsze pozycje w Ustrzykach). W pierwszej dziesiątce zawodów uplasowali się jeszcze: Michał Jamroz (miejsce ósme) i Mateusz Żywko (dziewiąty) w biegu młodzików na dystansie 2700 m. W klasyfikacji drużynowej mistrzostw "Znicz" zajął miejsce czwarte, jednym punktem ustępując trzeciej ekipie IKS "Olkusz" Olkusz. Zwyciężyli gospodarze, MKS "Halicz" Ustrzyki Dolne, wyprzedzając LKB Rudnik.

Zawody w Ustrzykach były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata juniorów i seniorów, które we wrześniu br. rozegrane zostaną w stolicy Albanii, Tiranie. Miejsce w reprezentacji Polski zapewniła sobie (i swojemu trenerowi) Kamila Paluch.