Kawa dla króla

2011-08-16 13:32

W poniedziałek 15 sierpnia 2011 r. na boisku Orlik w Goraju odbył się Turniej o Puchar Wójta Gminy Goraj w piłce nożnej. Impreza zaplanowana była 2 tygodnie temu, ale została odwołana z powodu deszczu, który zatopił obiekt. Nie obyło się bez interwencji straży pożarnej.

Tym razem pogoda dopisała i Turniej się odbył. W rozgrywkach wzięły udział 4 drużyny, które reprezentowały poszczególne miejscowości z Gminy Goraj: Goraj, Kondraty, Zastawie i Zagrody. W finale spotkali się zawodnicy z Zastawia i z Goraja. Mecz zakończył się wynikiem 6:3 dla drużyny z Goraja, która zdobyła Puchar Wójta Gminy Goraj. Trzecie miejsce zajęli piłkarze z Zagród, a czwarte drużyna z Kondrat. Tytuł najlepszego zawodnika zdobył Damian Sowa, a królem strzelców został Marcin Sowa, który strzelił 5 bramek. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy Metalowiec Goraj.

Cieszymy się, że udało się zorganizować Turniej w naszej gminie, bo przyczynia się to do rozwoju kultury fizycznej wśród mieszkańców. Najważniejsze, że wszystko przebiegło bezpiecznie w przyjaznej, sportowej atmosferze - mówi Krystian Kotlik, prezes KS "Metalowiec".

Pod koniec imprezy na boisku pojawił się wójt Czesław Małyszek, który podziękował wszystkim i wręczył puchary każdej drużynie. Niespodzianką był prezent dla króla strzelców, wójt podarował mu małe opakowanie kawy.