5 medali dla lekkoatletów

2024-03-18 10:05

W sobotę 16 marca W Tomaszowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Biegach Przełajowych. Biłgorajski lekkoatleci wrócili z zawodów z medalami.

Sobotnie zawody rozgrywano na terenach przy stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Lubelskim. Na starcie stanęło ponad 250 zawodników z 9 klubów Lubelszczyzny, w tym 27 biegaczy "Znicza". Nasi zawodnicy wywalczyli 5 medali: 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy.

Na najwyższym stopniu podium znaleźli się Natalia Przytuła (1500 m U16) i Karol Łaba (4 km U20). Srebrnymi medalistami zostali Karolina Guska (3 km U20) i Marcin Kusz (4 km U20). Brąz zdobyła Martyna Metner (3 km U20).

Na czołowych pozycjach poszczególnych biegów (w pierwszej 10.) znaleźli się ponadto:

- Maksymilian Łukasik (2 km U16) - 4 miejsce,
- Bartłomiej Wołoszyn (4 km U18) - 4 miejsce,
- Kamila Puźniak (2km U18) - 5 miejsce,
- Diana Łukasik (1,5 km U16) - 5 miejsce,
- Marlena Tyszko (3km U18) - 6 miejsce,
- Agnieszka Rapa (2km U18) - 9 miejsce.

W klasyfikacji klubowej LKS "Znicz" zajął drugie miejsce ustępując jedynie AZS UMC Lublin.

Tomaszowskie mistrzostwa były jednocześnie generalnym sprawdzianem przed międzywojewódzkimi wistrzostwami kategorii U16, które odbędą się 23 marca w Białej Podlaskiej, cieszy więc bardzo dobra dyspozycja naszych młodzików.