Spartanie w czołówce na Lubelszczyźnie

2024-04-10 07:51

Bardzo dobrze zaprezentowali się Spartanie w drugiej rundzie Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików, która odbyła się 6 kwietnia w Lublinie.

W sobotnich zawodach wystartowało 357 zawodników z 14 klubów naszego województwa. Dzięki równym startom i plasowaniu się Spartan w pierwszej dziesiątce poszczególnych konkurencji, klub zajął drugie miejsce w punktacji drużynowej drugiej rundy. Dodatkowo pięcioro reprezentantów Sparty stanęło na podium lubelskich zawodów. Nie zawiodły zespoły sztafetowe, które trzykrotnie zajmowały miejsca w pierwszej trójce. Po dwóch rundach Sparta Biłgoraj zajmuje trzecie miejsce. Należy przypomnieć, że w dwóch poprzednich latach wygrywała całą ligę.

Najlepszy wynik osiągnęła najmłodsza reprezentantka Wiktoria Wenek. Rywalizująca z rok starszymi koleżankami, Wiktoria zwyciężyła na dystansie 25 metrów nogami w stylu grzbietowym. Dwukrotnie na podium stawała Hanna Grum. Druga pozycję wywalczyła na 25 metrów stylem motylkowym, a trzecią na 100 metrów stylem dowolnym. Na najniższym stopniu podium stanęli Karolina Robak, Leon Zub i Konstanty Naskiewicz. Dwoje pierwszych wynik ten osiągnęło na 100 metrów stylem klasycznym. Konstanty natomiast wywalczył trzecią lokatę na 25 metrów stylem motylkowym. Zarówno zespoły sztafetowe 11-latków, jak i 12-latków zajęły drugie miejsca na dystansie 4x50 metrów stylem dowolnym. Oczko niżej uplasowała się sztafeta 11-latków w konkurencji 4x50 metrów stylem zmiennym.

Szczegółowe wyniki oraz zdjęcia na stronach klubu. Kolejna runda WLDiM odbędzie się 7 maja ponownie Lublinie.