Dobry start juniorów OSiR

2011-09-06 18:20

Udany początek sezonu w II Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych mają za sobą zawodnicy OSiR Biłgoraj.

Podopieczni Ernesta Chomicza zdobyli 7 punktów w pierwszych trzech kolejkach nowego sezonu. Największą niewiadomą był inauguracyjny pojedynek z Wisłą Puławy. Puławski klub słynie od lat z dobrego szkolenia młodzieży i biłgorajanie mogli spodziewać się ciężkiej przeprawy. Wisła okazała się silnym zespołem tylko na papierze. Boisko zweryfikowało zupełnie nieoczekiwany scenariusz. Od pierwszych minut spotkania rozgrywanego na bocznym boisku OSiR w Biłgoraju boiskowe wydarzenia kontrolowali gospodarze. Już w pierwszym kwadransie gry miejscowi mieli trzy dogodne okazje do pokonania bramkarza rywali, jednak żadnemu z zawodników OSiR nie udało się umieścić piłki w bramce gości. Ta sztuka udała się dopiero Damianowi Rudemu. Pomocnik biłgorajan wpisał się na listę strzelców w 25 minucie gry wykorzystując zamieszanie w polu karnym rywali, powstałe po centrze z rzutu rożnego. Napór gospodarzy wzrastał, ale ekipa Ernesta Chomicza marnowała raz za razem kolejne stuprocentowe okazje strzeleckie. W efekcie po pierwszych 45 minutach biłgorajanie prowadzili skromnie 1:0. Dwie minuty po zmianie stron na 2:0 podwyższył Bartłomiej Grzegorczyk, zamieniając na bramkę dośrodkowanie Jarosława Sławkowskiego. Zwycięstwo OSiR przypieczętował rezerwowy Sebastian Kuczma ustalając wynik meczu na 3:0 na korzyść gospodarzy. - Inauguracyjne pojedynki są w każdym sezonie wielką niewiadomą. Tym razem nie było inaczej. Nie wiedziałem czego mogę spodziewać się po rywalach. Okazało się, że puławianie byli słabym zespołem. Wygraliśmy 3:0, ale był to najniższy wymiar kary dla Wisły, ponieważ sami zmarnowaliśmy jeszcze kilkanaście dobrych sytuacji do zdobycia bramki. Mimo tego należy się cieszyć z udanego wejścia w nowy sezon. Potyczka z puławianami pokazała, że mamy bardzo wyrównaną kadrę i tak naprawdę każdy zawodnik ma swój wkład w grę całego zespołu - podsumował pierwszą ligową konfrontację trener juniorów młodszych Ernest Chomicz. W drugiej serii spotkań biłgorajanie zmierzyli się na wyjeździe z Unią Hrubieszów. Spotkanie było bardzo wyrównane i zakończyło się bezbramkowym remisem, aczkolwiek obie strony mogły rozstrzygnąć losy meczu na swoją korzyść. Z kolei w trzeciej kolejce II WLJM OSiR podejmował na własnym boisku Stal Poniatową. Podopieczni Ernesta Chomicza wygrali 1:0 dzięki trafieniu Damiana Rudego, choć wynik do końca spotkania był sprawą otwartą. - Myślę, że początek sezonu w naszym wykonaniu należy oceniać bardzo pozytywnie. Siedem punktów w trzech pierwszych spotkaniach to niezły dorobek - ocenił szkoleniowiec juniorów młodszych z Biłgoraja. W najbliższy weekend biłgorajscy juniorzy będą mieli kolejną okazję do wywalczenia kompletu punktów. Gracze OSiR zmierzą się na wyjeździe z przedostatnią w tabeli Unią Bełżyce.