Tour de Pologne Women na drogach powiatu

2024-06-29 16:12

W dniach 28-30 czerwca na terenie województwa lubelskiego odbywa się druga edycja Tour de Pologne Women. W sobotę 29 czerwca uczestniczki wyścigu przejechały przez powiat biłgorajski.

Po długiej przerwie kobiece wyścigi kolarskie powróciły do Polski. W dniach 28-30 czerwca na terenie województwa lubelskiego odbywa się druga edycja Tour de Pologne Women.

W wyścigu, który został podzielony na trzy etapy, biorą udział reprezentacje narodowe Polski, Danii i Ukrainy oraz 13 profesjonalnych drużyn kolarskich.

Sobotni etap wyścigu kolarskiego rozpoczał się w Krasnymstawie. Trasa prowadziła przez Ostrzycę, Staw Noakowski, Kulików, Sąsiadkę oraz Radecznicę. Następnie kolarki wjechały na teren powiatu biłgorajskiego, gdzie przejechały przez Teodorówkę w gminie Frampol oraz Hosznię Ordynacką w gminie Goraj oraz Gródki i Tokary w gminie Turobin. Dalej trasa wiodła przez powiat janowski, obejmując miejscowości Chrzanów, Zdziłowice, Batorz i Pasiekę, po czym wkroczyła do powiatu kraśnickiego, prowadząc przez Polichnę Czwartą i Bylinów Drugi. Ten etap zakończył się metą w Kraśniku.

Na terenie powiatu biłgorajskiego kolarkom kibicowali przedstawiciele Biłgorajskiego Stowarzyszenia Kolarzy BSK Miód Kozacki.

Przypomnijmy, że pierwsza edycja Tour de Pologne Women odbyła się w 2016 roku. Wygrała mistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim Szwajcarka Jolanda Neff. Najlepsza z Polek Paulina Brzeźna-Bentkowska ukończyła wyścig tuż za podium, na czwartej pozycji.