Marcin Kusz w pierwszej piątce w kraju

2024-08-02 15:18

Reprezentant biłgorajskiego "Znicza" Marcin Kusz uplasował się na 5. miejscu w biegu na 3000 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski do lat 20.

Ponad 650 młodych zawodników z całego kraju wystartowało w lekkoatletycznych mistrzostwach Polski do lat 20, które odbyły się w dniach 26-28 lipca w Radomiu. Wśród nich znaleźli się reprezentanci biłgorajskiego Znicza.

Duży sukces odniósł Marcin Kusz, który zajął 5. miejsce na dystansie 3 000 m z czasem 8:37,39 poprawiając przy tym rekord życiowy o ponad 5 sekund.

Marcin na 250 m przed metą znajdował się na medalowej pozycji, lecz po emocjonującym finiszu przegrał nieznacznie walkę o medal. Warto podkreślić, że tylko jeden zawodnik, który zajmuje wyższą lokatę od niego, jest z tego samego rocznika. Pozostali trzej są o rok starsi i w przyszłym roku nie będą mogli rywalizować w tej kategorii wiekowej, co daje Marcinowi szansę na poprawienie swojej pozycji.

Na tej samej imprezie klubowa koleżanka Marcina, Karolina Guska, startująca również na dystansie 3000 m, zajęła 10. miejsce.

Oboje do zawodów przygotował trener Mieczysław Jamroz.