Województwo lubelskie od roku wspiera Karola Kręta

2024-08-14 11:10

Partnerem głównym startów Karola Kręta w Porsche Sixt Carrera Cup Deutschland jest Województwo lubelskie "Lubelskie Smakuj życie!".

Karol Kręt jest 19-letnim kierowcą wyścigowym pochodzącym z Biłgoraja, który obecnie - ściga się w serii Porsche Sixt Carrera Cup Deutschland, będącą jedną z najpopularniejszych wyścigowych serii monomarkowych w Europie. Województwo lubelskie ponownie wsparło utalentowanego kierowcę i zostało partnerem głównym jego startów.

- Jestem bardzo podekscytowany możliwością współpracy z Województwem Lubelskim. To dla mnie ogromny zaszczyt móc reprezentować region, z którego pochodzę i który ma tak wiele do zaoferowania. Wspólnie będziemy pracować nad rozwojem sportów motorowych oraz promowaniem piękna i kultury Lubelszczyzny - powiedział Karol Kręt.

Zawodnik z województwa lubelskiego mimo młodego wieku, ma na swoim koncie już sporo sukcesów. W 2023 roku został mistrzem Porsche Sports Cup Deutschland oraz Mistrzem Porsche Endurance Sports Cup Deutschland. W 2024 roku ponadto zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Endurance w parze z Januszem Szymańskim. Dwa lata wcześniej zdobył tytuł II Wicemistrza Portsche Sports Cup Deutschland. Dodatkowo 19-letni kierowca ma na swoim koncie czterokrotne mistrzostwo Polski i czterokrotne wicemistrzostwo Polski w kartingu. Brał też udział w najważniejszych międzynarodowych kartingowych imprezach jak Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy.