Zawodniczki "Znicza" z medalami Mistrzostw Polski

2024-10-07 08:16

Młodzi ciężarowcy z całego kraju rywalizowali w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w dniach 4-6 października w Siedlcach. Zawody zakończyły się sukcesem reprezentantek biłgorajskiego "Znicza".

W dniach 4-6 października w Siedlcach odbyły się 21. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet i 56. Mistrzostwa Mężczyzn do lat 23 w podnoszeniu ciężarów. W zawodach wzięło udział 100 uczestników z 43 klubów z całego kraju. Organizatorem wydarzenia był klub LKS EkoSport Siedlce, a turniej wspierali Polski Związek Podnoszenia Ciężarów, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz liczni sponsorzy.

W rywalizacji świetnie zaprezentowały się zawodniczki Znicza Biłgoraj. W kategorii wagowej 87 kg Agnieszka Zimroz wywalczyła srebrny medal, osiągając wynik 190 kg w dwuboju.

Na podium stanęła również Klaudia Kość, która startowała w kategorii powyżej 87 kg. Reprezentantka "Znicza" zdobyła brązowy medal z wynikiem 150 kg w dwuboju.