A jednak Radom rywalem Szóstki

2010-05-01 14:37

Siatkarki Politechniki Radomskiej bÄ™dÄ… przeciwnikiem Szóstki w drugiej rundzie fazy play-off. Radomianki potrzebowaÅ‚y czterech spotkaÅ„ by rozstrzygnąć rywalizacjÄ™ na swojÄ… korzyść, z drugÄ… po rundzie zasadniczej SpartÄ… Warszawa.

Po porażce i wygranej w Warszawie do dwumeczu w Radomiu gospodynie przystępowały z wiarą w końcowy sukces. I to im się w pełni udało. Warszawianki gdzieś zagubiły dobrą formę jaką prezentowały w rundzie zasadniczej. Tylko w pierwszym secie sobotniego spotkania, oraz w pierwszym i trzecim niedzielnego przez dłuższe okresy nadawały ton grze. To jednak nie wystarczyło na dobrze dysponowane radomianki, które w dwumeczu straciły tylko jednego seta (sobota 3:0 - 20,21, 16, niedziela 3:1 - 25:20,25:19,15:25,25:12) i niespodziewanie zapewniły sobie awans do drugiej rundy fazy play-off.
Rozstrzygnięcia I rundy nastąpiły również w pozostałych grupach II ligi. I tak w grupie I główny faworyt Murowana Goślina w trzech meczach odprawił Pałac II Bydgoszcz, zaś Joker Mekro Świecie po dwóch wygranych u siebie, pokonał po zaciętym boju na wyjeździe ChTPS Chodzież 3:0 (25,24, 24) awansując do finału gdzie zmierzy się z Murowaną Gośliną.
Przez chwilę zapachniało sensacją w grupie II, gdzie niepokonana w rundzie zasadniczej Gaudia Trzebnica przegrała u siebie pierwsze dwa mecze z MOSiR II Mysłowice. Faworytki jednak szybko się pozbierały i w kolejnych trzech spotkaniach przechyliły szalę na swoją korzyść. Tworzące drugą parę zespoły AZS Politechnika Śląska Gliwice i Płomień Sosnowiec rozegrały cztery spotkania. Po wygranej i porażce u siebie gliwiczanki wygrały dwa spotkania w Sosnowcu i stworzą finałową parę z Gaudią.
Pierwszym finalistą w grupie IV została Wisła Kraków, która po dwóch gładkich zwycięstwach u siebie z Karpatami Krosno, musiała się sporo namęczyć w Krośnie by awansować do finału. Ostatecznie zwycięstwo 3:2 (24:26,25:19,22:25,25:22,15:13) i oczekiwanie na drugiego finalistę, którym byłaby Skawa gdyby nie anulowanie wyniku drugiego spotkania. Akademiczki część pierwszego seta grały z błędem rotacji (na zagrywkę poszła nie ta zawodniczka, a sędziowie nie zauważyli tej pomyłki).
Pierwsze mecze drugiej rundy rozegrane zostaną 13 i 14 marca, a rewanże 27/28 marca. Finał mistrzów czterech grup rozegrany zostanie w dniach 9-11 kwietnia. Stawką są dwa miejsca w I lidze.