Spartanie zdobywają 9 medali

2011-11-13 12:44

Bardzo udane dla młodych Spartan okazały się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w pływaniu dzieci 10 i 11 lat. Łącznie nasi reprezentanci zdobyli aż 9 medali. Zawody te odbyły się 12 listopada na pływalni MOSiR w Puławach. Wystartowało w nich ponad 160 zawodniczek i zawodników z 15 klubów Lubelszczyzny. RWKS SPARTA i nasz region reprezentowało 6 dziewcząt i 5 chłopców z rocznika 2000 i 2001.

Na szczególne wyróżnienie zasługują podopieczni trenera Pawła Łukaszczyka. Czworo jego wychowanków zdobyło brązowe medale. Największe nadzieje pokładane były w  Wiktorii Hałce. Nasza zawodniczka nie zawiodła, choć apetyty były duże, bo zajęła trzecie miejsca na 50 metrów stylem motylkowym (43.26) i 100 metrów stylem zmiennym(1:32.72). Również po dwa medale zdobyli Róża Bździuch (50 m. st. grzbietowym-43.44,50 m. st. dowolnym-39.01) oraz Paweł Kłubko (50 m. st. motylkowy-46.24,100 m. st. zmiennym-1:35.56). Dobrze zaprezentował się także Mateusz Wójcik, który był trzeci na 50 "żabą" z czasem 47.48.

Nie zawiódł Damian Zarzycki, który zdobył tytuł Mistrza Województwa na 100 metrów stylem dowolnym (1:09.28) oraz był drugi na 100 metrów stylem zmiennym (1:19.76). Damian otrzymał również okazałą statuetkę za sumę startów dla najlepszego zawodnika zawodów. Na wyróżnienie zasługują pozostali nasi reprezentanci: Dominika Wlaź, Weronika Parzych, Zuzanna Wnęk, Marcelina Struk, Artur Skubisz, Jakub Cios.

Podsumowując zawody należy je zaliczyć do bardzo udanych. Duża liczba wysokich lokat oraz wyrównana grupa naszych reprezentantów cieszy i dobrze rokuje na przyszłość. Przed Spartanami jeszcze w tym roku kilka wyjazdów i wierzymy, że zawody między innymi w Warszawie i Dębicy będą równie udane.

Szczegółowe wyniki, zdjęcia i filmy z zawodów dostępne są na stronie internetowej klubu, www.sparta.lbl.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.