Remis Łady

2011-11-14 13:48

Swoje tegoroczne zmagania w rozgrywkach Zamojskiej Klasy A zakończyli zawodnicy Łady 1945 Biłgoraj. W rozegranym wczoraj na boisku OSiR spotkaniu zespół biało-niebieskich zremisował z Sokołem Zwierzyniec 1:1.

Pierwszą część spotkania trudno nazwać porywającym widowiskiem. Gra w głównej mierze była prowadzona w środkowej części boiska i kibice nie mieli zbyt wielu okazji na oglądanie sytuacji podbramkowych. Częściej przy piłce utrzymywali się biłgorajscy zawodnicy, lecz z tej przewagi nic nie wynikało. Najbliżej strzelenia bramki był w 22 minucie Dariusz Kuliński, ale jego strzał nie zdołał wylądować w bramce rywali. Swoje okazje mieli również goście. Dwukrotnie Piotra Szmita starał się zaskoczyć Damian Bielec. W obydwu sytuacjach na posterunku był golkiper Łady. Pierwsza część zakończyła się wynikiem remisowym, co dla wielu kibiców mogło być lekkim zaskoczeniem. W drugiej połowie gra na boisku zdecydowanie się ożywiła. Efektem tego była szybko strzelona bramka przez gości. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał pewnym strzałem głową Andrzej Świerczyński. Od tego momentu zespół prowadzony przez wychowanka Łady Ernesta Chomicza, cofnął się do defensywy, a starali się to wykorzystać gospodarze. Po wielu staraniach wreszcie w 74 minucie wyrównującą bramkę zdobył Mirosław Poliwka, który strzałem z rzutu karnego pokonał Grzegorza Paczosa, notabene też wychowanka Łady. Ostatnie minuty to zdecydowany napór biało-niebieskich, ale niestety nie udało się strzelić wyrównującej bramki. Najbliżej szczęścia byli Mateuszowie: Zarzycki i Obszyński. Niestety tego pierwszego dwukrotnie zatrzymał golkiper Sokoła, a popularny "Buryna" w dogodnej sytuacji minimalnie przestrzelił. Tak, więc zawodnicy Łady po raz pierwszy w tym sezonie schodzili z boiska ze zdobyczą jednego punktu, ostatecznie kończąc jesienne zmagania na 1 miejscu, ze sporą 8 punktową przewagą nad drugim w tabeli Piastem Babice.

Łada 1945 Biłgoraj - Sokół Zwierzyniec 1:1 (0:0).

Bramki: Poliwka 74 - Świerczyński 56'.
Żółte kartki: Paczos, Jakowiecki, Dobosz (wszyscy Sokół)