Pełna wersja

Pływacki weekend

2011-11-28 08:30

W trzech różnych imprezach uczestniczyli biłgorajscy pływacy w ostatni weekend listopada. Najstarsi Spartanie zaczęli w piątek w Puławach w Wieloboju Sprinterskim, oni również zakończyli zmagania występem ligowym w Zamościu. W sobotę na tej samej pływalni wystartowali zawodnicy RWSK SPARTA z roczników 1999, 2000 i 2001.

Bardzo udanie w Puławach zaprezentował się Adrian Misiarz. Zajął on drugie miejsce w Wieloboju Sprinterskim. Końcowy wynik to suma czasów czterech startan wszystkimi stylami na 50 metrów. Trzeba jeszcze wyróżnić Adriana za niedzielny start w lidze open na 100 klasykiem (1:16.52) oraz 200 zmiennym (2:30.51). Ustanowił on swoje nowe rekordy życiowe jednocześnie uzyskał bardzo wartościowe wyniki w swojej kategorii wiekowej. Niewiele gorsza okazała się Patrycja Kościk, która uplasowała się oczko niżej czyli na trzecim miejscu podium w wieloboju. Zarówno Patrycja jak i Adrian otrzymali okazałe statuetki.

Sobota to VI finałowa runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików. Najlepiej zaprezentował się Damian Zarzycki, który dwukrotnie stawał na podium. Wygrał 50 metrów stylem dowolnym z czasem 31.02 oraz był trzeci na 50 motylkiem (34.91). Damian otrzymał również statuetkę za drugie miejsce w końcowej klasyfikacji ligi. Niewiele do podium zabrakło Natalii Mizak, która była czwarta na 50 metrów stylem grzbietowym (36.44). RWSK SPARTA na koniec zmagań uplasował się na szóstej pozycji na 16 klubów województwa lubelskiego.

Już w przyszłym tygodniu Spartan czeka wyjazd na Międzynarodowe Mistrzostwa Warszawy oraz Mistrzostwa Województwa Młodzików do Puław. Po raz kolejny szykuję się długi weekend dla naszych pływaków mamy nadzieję że udany. Zapraszamy do odwiedzenia strony klubowej www.sparta.lbl.pl.