Zwycięstwo Basketu

2011-11-28 12:31

Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli w swoich rozgrywkach koszykarze Basketu Biłgoraj. W rozegranym wczoraj spotkaniu biłgorajscy zawodnicy pokonali w wyjazdowym pojedynku SSK Błażowa 67:71.

Już przed rozpoczęciem spotkania było wiadomo, że będzie to zacięty pojedynek. Gospodarze słynną ze swojej ambitnej postawy na własnym parkiecie, natomiast biłgorajscy koszykarze na papierze wyglądają kadrowo zdecydowanie silniej. Te przypuszczenie potwierdziły się już w pierwszej kwarcie, która zakończyła się minimalnym zwycięstwem naszych zawodników. W drugiej kwarcie wynik ciągle oscylował wokół remisu. Dobra obrona obu ekip sprawiła, że ta część spotkania zakończyła się wynikiem 13:13 i na przerwę zawodnicy Basketu schodzili z trzypunktową przewagą. Po wznowieniu gry inicjatywę przejęli gospodarzę. Widać było, że podopieczni grającego trenera Łukasza Lewkowicza byli bardzo zdeterminowani, aby pokonać ekipę Basketu. III kwarta zakończyła się zwycięstwem SSK i to oni przed decydującą częścią meczu prowadzili różnicą trzech oczek. W czwartej kwarcie meczu gospodarze starali się za wszelką cenę utrzymać przewagę, jednak nie byli w stanie nawiązać walki z naszymi zawodnikami przegrywając tą część 14:21 i ulegając ostatecznie Basketowi 67:71.

Najskuteczniejszym graczem w całym spotkaniu był Łukasz Krawiec, który rzucił aż 32 punkty. Kolejne spotkanie biłgorajscy koszykarze rozegrają 11 grudnia, a ich rywalem będzie Polonia Przemyśl.

SSK Błażowa - Basket Biłgoraj 67:71 (18:21 13:13 22:16 14:21)