Wielka przegrana "Szóstki"

2011-12-06 17:11

Podczas sobotniego spotkania podopieczne PawÅ‚a Wrzeszcza doznaÅ‚y porażki 0:3 z drużynÄ… Karpat Krosno. Siatkarki "Szóstki" walkÄ™ nawiÄ…zaÅ‚y jedynie w trzecim secie. Co nie wpÅ‚ynęło jednak na ostateczny wynik spotkania.

Kibice biłgorajskiej Szóstki Black Red White Biłgoraj nie mogli uwierzyć w to co się stało. Nie chodzi tylko o przegraną, ale sposób w jaki do tego doszło. Goście przeważali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Podopieczne Dominika Stanisławczyka, wykorzystujac każdą okazję do zdobycia punktu. Dlatego wygrały pierwszego seta z przewagą 20: 25. Drugi set nie zmienił oblicza gry biłgorajskiej "Szóstki", a wręcz niemoc drużyny jeszcze się pogłębiła. Źle grały podstawowe zawodoniczki, nic nie pomagały zmiany wprowadzane przez trenera Wrzeszcza. Ostatecznie drugi set zakończył się miażdząca przewagą Karpat Krosno 13:25.
Widmo porażki zajrzało w oczy zawodniczek "Szóstki". Ich zwycięstwo w trzecim secie dawałoby szansę na dalszą walkę. Drużyna Karpat o tym wiedziała i robiła wszystko, aby utrzymać wysoki poziom gry z pierwszych dwóch setów. W trakcie seta uzyskala zanczącą przewagę 10 punktów. Kiedy wydawało się, że wszystko jest stracone na zagrywkę w drużynie "Szóstki" weszła Paula Rauch. Jej fenomenalna seria zagrywek obudziła nawet biłgorajskich kibiców do dalszego dopingu. Gdy "Szóstka" wyszła na prowadzenie 23:22 wydawało się, że mecz można jeszcze uratować. Jednak w tym momencie Pauli przytrafił się błąd i wynik zmienił się na 23:23. Końcówka należała już do podopiecznych Stanisławczyka, które wygrały 23:25.