Pełna wersja

Czołówka polskich sztangistów w BiÅ‚goraju

2011-12-08 13:48

W sobotÄ™, 17 grudnia o godz. 14 w hali OSiR w BiÅ‚goraju odbÄ™dzie siÄ™ uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego "Challenge ZÅ‚otej Sztangi". CzoÅ‚owi polscy sztangiÅ›ci otrzymajÄ… nagrody. Podczas uroczystego ogÅ‚oszenia wyników Challenge rozgrywane bÄ™dÄ… zawody.

Doroczna klasyfikacja "Challenge Złotej Sztangi" powstaje na podstawie punktów uzyskanych przez polskich ciężarowców w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. Zawodnicy uzyskują także punkty za poprawienie rekordów Polski. Najlepiej punktujący ciężarowcy pojawią się w sobotę, 17 grudnia w hali OSiR w Biłgoraju, żeby odebrać nagrody i wziąć udział w okolicznościowych zawodach. Na pomoście na arenie głównej hali OSiR będziemy mogli zobaczyć wiele gwiazd polskiej sztangi, m. in. braci Adriana i  Tomasza Zielińskich, Aleksandrę Klejnowską oraz Ewę Mizdal. Imprezie towarzyszyć będą występy artystyczne oraz konkursy z nagrodami dla publiczności.

Miło nam poinformować, że w Challenge wśród kobiet triumfowała po raz kolejny Marzena Karpińska ze Znicza Biłgoraj.

- Marzenka będzie gościem imprezy, ale nie wystartuje w zawodach. Kilka dni temu przeszła zabieg udrożnienia przegrody nosowej - poinformował trener Henryk Wybranowski.

Szóstą lokatę zajęła inna sztangistka Znicza, Agata Fus, n atomiast klasyfikację drużynową pań wygrał klub z Biłgoraja. Na zwycięstwo w klasyfikacji klubów zapracowały znakomite podopieczne trenera Henryka Wybranowskiego : Marzena Karpińska, Agata Fus, Marta Droździel i  Katarzyna Portka.

Marzena Karpińska została w tym roku młodzieżową mistrzynią Europy i mistrzynią Polski seniorek, a w mistrzostwach świata seniorek zajęła piąte miejsce. Ponadto ustanowiła dwa rekordy kraju w kategorii 48 kg (w dwuboju i podrzucie, odpowiednio 183 i 101 kg).

Agata Fus zdobyła srebrne medale na młodzieżowych mistrzostwach Europy i Polski, zaś brązowy medal na mistrzostwach Polski seniorek.

Marta Droździel wywalczyła złote medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i mistrzostwach Polski juniorek do lat 18.

Natomiast Katarzyna Portka (na zdjęciu) to srebrna medalistka mistrzostw Polski juniorek do lat 20 i ósma zawodniczka mistrzostw świata juniorek do lat 20.