18 medali w Dębicy

2011-12-18 16:27

Nasi pływacy i pływaczki rywalizowali w Dębicy z 421 przedstawicielami 39 klubów w tym z zawodnikami i zawodniczkami z Ukrainy i Słowacji. Mistrzostwa Klubu Bobry Dębica okazały się bardzo udane dla klubu RWKS SPARTA. Piękny obiekt MOSiR Dębica składający się z dwóch basenów (50 i 25metrowego oraz bogatej części rekreacyjnej) okazał się dla nas bardzo przyjazny. "Spartanie" zdobyli łącznie 18 medali. Miłą niespodzianką było wygranie klasyfikacji za najlepszy doping i ubiór klubowy.

Największy sukces osiągnął Damian Zarzycki, który wygrał wszystkie swoje starty grzbietowe 50,100 i 200 metrów. Na szczególną uwagę zasługuje start na 100 metrów, na którym uzyskał świetny czas 1:13.90 poprawiając swój rekord życiowy o prawie 3 sekundy. Wynik ten plasuje go w ścisłej krajowej czołówce w swoim roczniku. Do tego Damian wygrał jeszcze 800 metrów kraulem i był trzeci na 50 tym samym stylem.

Bardzo udanie zaprezentowali się podopieczni Pawła Łukaszczyka z rocznika 2001. Najlepiej z nich wypadła Wiktoria Hałka, która była druga na 50 m. st. grzbietowym i dwukrotnie trzecia na 100 grzbietem i motylem. Artur Skubisz zajął drugie miejsce na 200 i trzecie na 50 m. st. grzbietowym. Po brązowym medalu dorzuciły Dominika Wlaź (50 m. st. grzbietowy) i Róża Bździuch (200 m. st. dowolnym).

Trzynastoletni "Spartanie" również mieli udane starty. Patrycja Kościk tryumfowała na 50 metrów stylem grzbietowym oraz była trzecia na dwukrotnie dłuższym dystansie. Drugie miejsca zajęli Adrian Misiarz na 400 zmiennym oraz Michał Pawęzka na 200 grzbietem. Młodsza o rok Natalia Mizak dwukrotnie stawała na najniższym stopniu podium w stylu grzbietowym (50 i 100 metrów).

Na wyróżnienie zasługują również pozostali nasi przedstawiciele, którym mimo poprawienia swoich rekordów życiowych nie udało się stanąć na podium. Wśród nich znaleźli się: Jakub Cios, Paweł Kłubko, Marcelina Struk, Karolina Kornik, Maciej Majcher, Maciej Paszko, Kamil Bujanowski, Mateusz Kowal, Sara Jakóbik, Jakub Przybylski, Paweł Brodziak i Rafał Konopka.

Dokładne wyniki, zdjęcia i filmy z zawodów na stronie klubu www.sparta.lbl.pl. RWKS SPARTA życzy wszystkim wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.