Zacięta walka

2012-02-28 11:12

Do koÅ„ca rozgrywek BiÅ‚gorajskiej Halowej Ligi PiÅ‚ki Nożnej pozostaÅ‚y dwie kolejki. W dalszym ciÄ…gu o mistrzostwo walczÄ… trzy czoÅ‚owe zespoÅ‚y: BiÅ‚goraj 2010, Fat Boys Team i RWKS Sparta.

W IX kolejce spotkań jako pierwsi na parkiet wyszli zawodnicy Załadunku i PGK Team. Spotkanie nie stało na wysokim poziomie, ale obfitowało w sporo emocji. Dwukrotnie na prowadzenie wychodzili zawodnicy PGK, ale jednak za sprawą dwóch bramek Marcina Krzepiłki drużyna Załadunku mogła się cieszyć z wywalczonego punktu.

Następnie kibice mogli zobaczyć pojedynek CH.Z.O z RWKS Spartą. Było to ciekawe starcie w którym sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Od początku inicjatywę przejęły "Młode Wilki z Osiedla ", które za sprawą fenomenalnego Mateusza Zarzyckiego prowadzili już 3:1 i posiadali optyczną przewagę. Jednak już po raz kolejny w tym sezonie mogliśmy ujrzeć ile znaczy doświadczenie. Gracze Sparty za sprawą braci Artura i Marka Deryłów w ostatnich kilku minutach strzelili aż trzy bramki i to oni schodzili z boiska jako zwycięzcy. Po tym zwycięstwie Sparta w dalszym ciągu zachowała spore szanse na zdobycie mistrzostwa ligi. Swoją siłę pokazała ponownie drużyna Fat Boys Team, która rozbiła OSP Rogale 9:3. Gracze z Rogali na początku stawiali dzielny opór, lecz z każdą chwilą wzrastała przewaga popularnych "fatboysów ". Bardzo dobre zawody rozegrał Andrzej Wachowicz, który strzelił pięć bramek i pewnie zmierza po tytuł "króla strzelców " rozgrywek.

Ciekawy przebieg miała także rywalizacja Faitera z Biłgorajem 2010. Mało kto się spodziewał, że stroną przeważającą będą gracze czwartej drużyny ligowej tabeli, którzy prowadzili na kilku minut przed końcem 3:2 i zmarnowali doskonałą sytuację do podwyższenia rezultatu. Większym sprytem i determinacją wykazali się jednak aktualni liderzy rozgrywek i to oni zwyciężyli 4:3, strzelając decydującą bramkę na minutę przed końcowym gwizdkiem.

Ostatnie dwa pojedynki tej kolejki zakończyły się planowanymi zwycięstwami faworytów. Wyraźnie osłabiony KS Kryzys uporał się z LKS Dabrowicą zwyciężając 5:2. Pod nieobecność Jakuba Rozwadowskiego ciężar gry na własne ramiona wziął Bartłomiej Maziarz, którzy strzelił dwie bramki i był najjaśniejszą postacią tego pojedynku. Natomiast Old Stars pokonali Straż Pożarną 7:3. Do przerwy na tablicy świetlnej widniał wynik 3:3. W drugiej odsłonie "strażaki " wyraźnie opadli z sił i trzy punkty na swoje konto mogli dopisać ubiegłoroczni wicemistrzowie ligi. Formą po raz kolejny błysnął Dariusz Skubisz, autor pięciu bramek.

Jak wspominaliśmy do zakończenia rozgrywek pozostały dwie kolejki, które będą miały decydujący wpływ na układ ligowej tabeli, która w obecnej chwili przedstawia się następująco.