Hokejowy wynik Łady

2012-03-10 18:57

Niecodziennym wynikiem zakończył się sparing Łady 1945 ze Strażakiem Przyszów. Minimalnie lepsi okazali się biłgorajscy zawodnicy, którzy zwyciężyli 5:4.

Dzisiejsze spotkanie sparingowe po raz pierwszy w tym okresie przygotowawczym zostało rozegrane w Biłgoraju na boisku przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących. Rywalem podopiecznych Ireneusza Zarczuka była drużyna Strażaka Przyszów, która na co dzień występuję w Klasie Okręgowej grupy Stalowa Wola. Trenerem tego zespołu jest dobrze znany w Biłgoraju, wieloletni bramkarz Łady Artur Kielarski.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli biłgorajscy zawodnicy, którzy w pierwszej części gry zdecydowanie dominowali na boisku czego efektem były strzelone cztery bramki. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się już w 5 minucie Maciej Bielesz. Ten sam zawodnik niespełna dwadzieścia minut później miał świetną okazję do podwyższenia rezultatu, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Mimo sporej przewagi na drugą bramkę kibice musieli czekać do 33 minuty. Indywidualną akcją popisał się testowany Bartłomiej Łokaj i bez problemu pokonał golkipera rywali. Sześć minut później Łada prowadziła już 3:0, a piłkę do bramki z bliskiej odległości skierował Mateusz Obszyński. Nie było to jednak ostatnie słowo biłgorajskich zawodników i na minutę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę bramkę strzelił kapitan zespołu Marcin Dycha, który wykorzystał dośrodkowanie Mirosława Poliwki. Po przerwie trener Ireneusz Zarczuk dokonał kilku korekt w składzie. Niestety przełożyło się to na boisko poczynania i goście z Przyszowa bardzo szybko odpowiedzieli czterema trafieniami. Zwłaszcza strzał z 56 minuty zawodnika Strażaka był wyjątkowej urody. Kolejne bramki padały po prostych błędach defensorów Łady. Na szczęście zawodnicy w porę się obudzili i na dwie minuty przed końcem spotkania wynik ustalił Dariusz Kuliński.

Do rozpoczęcia rozgrywek ligowy pozostały trzy tygodnie, a w następną sobotę Łada rozegra sparing z Hetmanem Żółkiewką.