Nasi pływacy zaprezentowali się w Olsztynie

2012-03-13 20:05

Olsztyn został kolejnym miastem, w którym na początku marca została oddana do użytku przepiękna 50 metrowa pływalnia. Na tym nieprzeciętnym obiekcie mieszczącym ponad 2000 kibiców zostały rozegrane Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Pływaniu. Rekordowa ilość zawodników i zawodniczek bo aż 473 reprezentowała barwy 106 klubów całego kraju. Po raz pierwszy w tej imprezie wzięli udział pływacy RWKS SPARTA. W Olsztynie reprezentowali nas Patrycja Kościk, Adrian Misiarz i Rafał Konopka.

Impreza ta stała na bardzo wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Wyniki osiągane przez startujących zadziwiały wszystkich. Nasi reprezentanci nawiązali walkę. Poprawiali swoje czasy życiowe nawet o 6 sekund. Najlepiej zaprezentował się Adrian Misiarz, który zakwalifikował się do finału A na 100 m. stylem klasycznym poprawiając swój czas o prawie 5 sekund. Ostatecznie zajął wysokie 7 miejsce w Polsce na tym dystansie ze świetnym czasem 1:10.86 s. Dwukrotnie kwalifikował się do finałów B (50 klasyk i 100 zmiennym). Patrycja zakwalifikowała się do trzech finałów B na wszystkich dystansach grzbietowych. Jej nienajlepszy start na 50 metrów stylem grzbietowym nie dał jej kwalifikacji do głównego finału. Jednak nasza zawodniczka pokazała charakter i wygrała finał B zajmując ostatecznie wysokie 11 miejsce w kraju z czasem 32.16 s. Woli walki nie można odmówić Rafałowi Konopce, który poprawiał swoje czasy bardzo znacząco. Jego najlepsza lokata to 32 na dystansie 100 m. stylem klasycznym (1:16.58).

Kolejne Mistrzostwa Polski 14-latków już w lipcu w Szczecinie. Tym razem na 50 metrowym basenie. Wszystkie wyniki oraz video z zawodów na stronie klubu www.sparta.lbl.pl.