Weronika najlepsza

2012-03-20 10:32

W miniona sobotÄ™, 17 marca lekkoatleci biÅ‚gorajskiego "Znicza" już po raz trzeci w tym sezonie startowali w BiaÅ‚ej Podlaskiej. Poprzednie zawody - przeÅ‚ajowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego i MiÄ™dzywojewódzkie Mistrzostwa MÅ‚odzików - byÅ‚y bardzo udane dla biegaczy. Nie inaczej byÅ‚o i teraz,

Podczas rozegranych w Parku Radziwiłłowskim Mistrzostw Polski LZS w Biegach Przełajowych. Tytuł mistrzowski wywalczyła Weronika Pyzik, wygrywając zdecydowanie - z 15-sekundową przewagą na mecie - w biegu juniorek młodszych na dystansie 2000 m. (miejsce drugie przypadło Paulinie Starzyńskiej z "Pomorza" Stargard Szczeciński, trzecia była Karena Kroschel z "Orkana" Poznań). Drugi medal dla Znicza zdobyła Kamila Paluch, która na dystansie 2000 m juniorek uległa Alicji Konieczek z WLKS "Nadodrze" (zawodniczka z Powodowa to ubiegłoroczna wicemistrzyni Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, ale wówczas, na dłuższym dystansie 3000 m. musiała uznać wyższość Kamili).

Dobrze spisali się też pozostali, debiutujący w imprezie tej rangi, zawodnicy "Znicza":