"Znicz" w Szczecinie

2012-03-26 19:03

Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów MÅ‚odszych w Biegach na PrzeÅ‚aj, które odbyÅ‚y siÄ™ w sobotÄ™, 24 marca w Szczecinie, zgromadziÅ‚y na starcie ponad 470 zawodniczek i zawodników z kilkudziesiÄ™ciu klubów z caÅ‚ej Polski. W skÅ‚adzie reprezentacji woj. lubelskiego znalazÅ‚a siÄ™ czwórka zawodników biÅ‚gorajskiego "Znicza".

Doskonale spisała się Weronika Pyzik zdobywając srebrny medal w biegu juniorek mł. na dystansie 2000 m. Weronika na finiszowych metrach przegrała o 3 sekundy z Natalią Wiera z LKS Pszczyna. Jej starsza koleżanka, Kamila Paluch ( ubiegłoroczna Mistrzyni Polski na 3000 m.) startując w kategorii juniorek na dystansie 4000 m. uplasowała się na - najgorszym dla sportowców - czwartym miejscu.

Bardzo dobry występ zanotowali również, debiutujący w imprezie tak wysokiej rangi, juniorzy młodsi: Marcin Margol i Daniel Dolina. W najliczniej obsadzonym biegu Mistrzostw (110 startujących) na 3000m. juniorów mł. zajęli odpowiednio miejsca: 28 i 46. W punktacji drużynowej młodzi biegacze "Znicza" zajęli 12 miejsce (na 81 sklasyfikowanych klubów).