Pełna wersja

Sparta wysoko w lidze

2012-04-01 23:42

Do Zamościa przyjechało 211 zawodniczek i zawodników z 17 klubów województwa lubelskiego. W I rundzie Ligi Wojewódzkiej w Pływaniu Dzieci i Młodzików świetnie zaprezentowali się Spartanie z rocznika 2000 i 2001. Po sobotnich startach zajmują wysoką 2 lokatę w lidze.

Pierwszy i od razu bardzo udany start w swoim roczniku w lidze zaliczyli podopieczni Pawła Łukaszczyka. Wśród najlepiej punktujących znalazł się Artur Skubisz, który wygrał 100 metrów stylem zmiennymi i był drugi na 100 dowolnym. Kolejne punkty dołożyła Wiktoria Hałka, czwarta na 100 dowolnym. Dopłynęła również jako trzecia 100 zmiennym ale za błędny nawrót została zdyskwalifikowana. Róża Bździuch była czwarta w zmiennym

i szósta w dowolnym. Dobrze zaprezentował się Mateusz Wójcik, który zajął czwartą pozycję na 50 klasycznym. Piąty na 100 zmiennym był Paweł Kłubko. Dobre punkty dorzucił niezawodny Damian Zarzycki, który dwukrotnie zajmował drugie miejsce
(50 dowolny, 100 grzbietowy). Po raz pierwszy w lidze sztafeta Sparty zajęła pierwsze miejsce. Dziewczęta zapewniły sobie wygraną 4x50 dowolnym niesamowitym finiszem Wiktorii Hałki. Chłopcy na tym samym dystansie stanęli również na podium zajmując trzecie miejsce. W składzie drużyny byli: Dominika Wlaź, Zuzanna Wnęk, Weronika Parzych, Marcelina Struk, Kajetan woźny, Jakub Cios i Jan Wołoszyn. Wszystkie wyniki, zdjęcia oraz relacja wideo ze startów na stronie klubu www.sparta.lbl.pl - zapraszamy!

Już za cztery tygodnie druga runda ligi tym razem w Biłgoraju. Przyjedzie do nas ponad 200 zawodniczek i zawodników, wśród nich nasi reprezentanci.

Zapraszamy 28 kwietnia o godzinie 10.30 na Krytą Pływalnie w Biłgoraju.