Nasi w Popradzie

2012-04-16 08:32

Ciekawy weekend mieli biłgorajscy pływacy. Najstarsi Spartanie uczestniczyli w Pucharze Popradu im. Filipa Lutza na Słowacji (AQUA CITY), pozostali brali udział w zawodach z cyklu Laur Lubelskiego Koziołka. Łącznie Biłgoraj reprezentowało w tych imprezach 61 osób.

Słowackie zawody zgromadziły 647 zawodniczek i zawodników z 49 klubów Słowacji, Węgier, Czech, Izraela, Ukrainy i Polski. W tak mocno obsadzonych zawodach dzielnie i udanie walczyli nasi reprezentanci. Ośmiokrotnie stawali na podium w tym trzy razy na najwyższym jego stopniu otrzymując medale, dyplomy i nagrody. Adrian Misiarz wygrał 100 m. stylem klasycznym i był drugi na o połowę krótszym dystansie tym samym stylem. Nasza najlepsza grzbiecistka Patrycja Kościk zdecydowanie wygrała na dystansie 50 metrów i była trzecia na 100. Powalczył Damian Zarzycki, który wygrał podobnie jak jego koleżanka 50 grzbietem. Był drugi na o połowę dłuższym dystansie oraz dwukrotnie trzeci na najkrótszych dystansach kraulowych.

W Lublinie wystartowała rekordowa 55 osobowa reprezentacja biłgorajskich pływaków. W szczególności na wyróżnienie zasługuje grono 8-mio i 9-ciolatków, którzy mimo krótkiego stażu zaprezentowali się bardzo dobrze. W pierwszej dziesiątce znaleźli się podopieczni Andrzeja Woźnego i Pawła Łukaszczyka: Magdalena Kłubko i Jakub Droździel. Czwartoklasiści plasowali się tuż za podium. Wyjątkiem był Artur Skubisz, który zajął trzecie miejsce na 50 m. stylem dowolnym (32.84). Na tym samym dystansie Wiktoria Hałka i Róża Bździuch były odpowiednio czwarta i piąta.

Już 28 kwietnia o godzinie 10:30 na biłgorajskiej pływalni odbędzie się II runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików. Należy podkreślić że RWKS SAPRTA po pierwszej rundzie zajmuje wysoka drugą pozycje na 17 klubów.