Zwycięska Łada

2012-05-14 19:59

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą w ostatnich tygodniach zawodnicy biłgorajskiej Łady. Tym razem drużyna prowadzona przez Ireneusza Zarczuka pokonała na własnym boisku Orła Tereszpol 3:0.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla popularnych biało-niebieskich, którzy już w 7 minucie objęli prowadzenie po trafieniu głową Dariusza Kulińskiego. Szybko zdobyta bramka zdecydowanie pomogła zawodnikom Łady, którzy od tego momentu grali bardzo swobodnie, raz po raz stwarzając groźne sytuacje. Swoje okazję mieli też goście, jednak m.in. kapitalne uderzenie z rzutu wolnego Łukasza Kozeraka w znakomity sposób obronił Tomasz Kozak. W 29 minucie powinno być 2:0, jednak Mirosław Poliwka nie wykorzystał rzutu karnego. Nie załamało to piłkarzy Łady i w pierwszej części spotkania mieli oni jeszcze dwie okazje do podwyższenia rezultatu, jednak na posterunku był dobrze dysponowany tego dnia bramkarz Orła. W drugiej odsłonie pojedynku zawodnicy z Tereszpola systematycznie opadali z sił co z pewnością ułatwiało zadanie gospodarzom. Druga bramka padła w 54 minucie, a jej autorem był Grzegorz Mulawa. Chwilę później na boisku ujrzeliśmy legendę biłgorajskiej piłki Ireneusza Zarczuka i to grający trener Łady chwilę po swoim wejściu podwyższył wynik na 3:0. Okazji do strzelenia kolejnych bramek było wiele, ale zawodnikom Łady brakowało szczęścia. Bliscy zdobycia bramek byli Marcin Watrak i Mateusz Zarzycki, który popisał się fenomenalną indywidualną akcją. Kolejną bramkę w tym spotkaniu mógł strzelić także Ireneusz Zarczuk, lecz piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Goście stworzyli w tej odsłonie dwie sytuacje. Po jednej z nich padła bramka, aczkolwiek sędzia słusznie odgwizdał faul na graczu Łady. Wynik 3:0 do ostatniego gwizdka nie uległ zmianie i zasłużone trzy punkty pozostają w Biłgoraju.

Po tym zwycięstwie Łada utrzymała się na pozycji lidera. Nad drugim w tabeli Piastem Babice biłgorajscy zawodnicy mają 12 punktów przewagi i do upragnionego awansu brakuję im zaledwie jednego punktu. W następnej kolejce biało-niebiescy pauzują, a kolejne spotkanie rozegrają 27 maja o godzinie 17:00 z Włókniarzem Frampol na stadionie OSiR w Biłgoraju.