Biłgoraj 2010 czy Old Stars?

2012-05-30 21:45

Do zakończenia Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej pozostały dwie kolejki. W walce o mistrzostwo liczą się już tylko dwie ekipy, a są nimi Biłgoraj 2010 i Old Stars.

Szansę na obronienie mistrzowskiego tytułu straciła ekipa Blokersów, które niespodziewanie uległa RWKS Sparcie 3:5. Do przerwy było 2:2 i wydawało się, że mimo bardzo słabej dyspozycji Blokersom uda się odnieść zwycięstwo, jednak nie potrafili oni zatrzymać ubiegłorocznego Króla Strzelców rozgrywek Artura Deryły, który strzelił pięć bramek i ostatecznie przegrali 3:5. Takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie na dole tabeli, gdzie zawodnicy Milczuka Różnówka uporali się z ekipą PKSu, chociaż do przerwy przegrywali 1:3. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Michał Iskierka.

Lider tabeli Biłgoraj 2010 nie miał za to problemów z pokonaniem Straży Pożarnej. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem drużyny braci Hasiaków 9:3. Natomiast emocji nie brakowało w starciu Old Starsów z Załadunkiem. Do przerwy dość sensacyjnie po bramkach Szymona Małka gracze Załadunku prowadzili 2:0. W drugiej połowie jednak bardziej doświadczonym Old Starsom dało się strzelić cztery bramki i ostatecznie zwyciężyli oni 4:3. Hat-tricka w tym spotkaniu ustrzelił bezdyskusyjny lider klasyfikacji strzelców Dariusz Skubisz.

Najwięcej bramek padło w starciu CH.Z.O z Nakatzu. Popularne "Młode wilki z Osiedla'' po dwóch ostatnich porażkach odnieśli wysokie zwycięstwo pokonując swoich rywali 12:2. Aż 5 bramek w tym spotkaniu strzelił Kierownik Łady Biłgoraj Łukasz Ałabisz.

Wyniki XVI kolejki:

Biłgoraj 2010 - Straż Pożarna 9:3
(3:1)
GOLE: Grzegorz Hasiak 2, Tomasz Żuk 2, Krzysztof Pokarowski 2, Mirosław Obszański, Paweł Koneczny, Artur Piskorski (Biłgoraj 2010), Paweł Szczur, Marek Zarosa, Waldemar Bazan (Straż Pożarna)
RWKS Sparta - Blokersi 5:3 (2:2)
GOLE: Artur Deryło 5 (RWKS Sparta), Marcin Iwanek 2, Kamil Miciuk (Blokersi)
CH.Z.O - Nakatzu 12:2 (5:1)
GOLE: Łukasz Ałabisz 5, Szymon Paluch 3, Radosław Sidorowicz 2, Wojciech Serafin, Radosław Kukiełka (CH.Z.O), Mateusz Bury, Lesław Papież (Nakatzu)
Milczuk Różnówka - PKS Biłgoraj 5:3 (1:3)
GOLE: Michał Iskierka 3, Przemysław Kiełbasa, Artur Mazur (Milczuk Różnówka), Dariusz Mazurek, Piotr Zdzioch, gol samobójczy (PKS Biłgoraj)
Old Stars - Załadunek Team 4:3 (0:2)
GOLE: Dariusz Skubisz 3, Artur Czerw (Old Stars), Szymon Małek 3 (Załadunek Team)