7 medali dla SPARTY

2012-06-11 10:11

Siedem medali zdobyli pÅ‚ywacy z RWKS SPARTA w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w pÅ‚ywaniu na basenie 50 metrowym w PuÅ‚awach. Nasi rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych Juniorów(14-15 lat) oraz MÅ‚odzików(12-13 lat).

Trudną przeprawę mieli najstarsi Spartanie, którzy startowali z o rok starszymi zawodnikami. Nie przeszkodziło to w zdobyciu przez nich pięciu medali w tym tego najcenniejszego. Mistrzem Województwa został Adrian Misiarz na dystansie 100 metrów stylem klasycznym. Dwukrotnie stawał na drugim miejscu podium na pozostałych dystansach żabkarskich(50 i 200 metrów). Nasza najlepsza grzbiecistka musiała uznać wyższość starszych koleżanek mimo tego dwukrotnie stawała na trzecim miejscu podium(50 i 200 metrów). Dla naszych 14-latków był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się na początku lipca w Szczecinie. W najmłodszej kategorii wiekowej Maciej Paszko zdobył brązowy medal na 50 motylkiem. To samo miejsce ale na 200 metrów stylem klasycznym zajął Maciej Majcher.

Za tydzień Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dokładne wyniki i zdjęcia na stronie klubu www.sparta.lbl.pl.