Pełna wersja

Łada nie zwalnia tempa

2012-09-17 17:37

W dalszym ciągu niepokonani na boiskach Zamojskiej Klasy Okręgowej pozostają zawodnicy biłgorajskiej Łady. Wczoraj zespołowi prowadzonemu przez Ireneusza Zarczuka nie sprostała drużyna Kryształu Werbkowice.

Kibice zgromadzeni na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju liczyli, że ich pupile podtrzymają dobrą passę siedmiu zwycięstw z rzędu. Nie zawiedli się, chociaż drużyna z Werbkowic była wymagającym rywalem.

Pierwsze minuty należały do gości, którzy wcale nie zamierzali się tego dnia bronić. Dwa groźne strzały z dystansu napastników z Werbkowic pewnie obronił Piotr Szmit. Drużyna Łady próbowała odpowiedzieć uderzeniami Jakuba Rozwadowskiego i Michała Gawrońskiego, aczkolwiek nie znalazły one drogi do bramki Roberta Suchodolskiego. W 31 minucie kapitalny strzał z dystansu oddał Damian Rataj, jednak piłka o centymetry minęła spojenie słupka z poprzeczką. Ten sam zawodnik dziesięć minut później zdobył bramkę dla Łady, lecz sędzia dopatrzył się w tej sytuacji spalonego. Kryształ w doliczonym czasie tej części spotkania miała dogodną sytuację, ale Piotr Szmit mimo trudnego strzału nie dał się zaskoczyć. Do przerwy utrzymał się wynik remisowy co zapowiadało emocję w kolejnej odsłonie.

Po przerwie obraz gry zdecydowanie się zmienił. Zawodnicy Łady wzięli się poważnie do pracy i raz za razem starali się strzelić pierwszą bramkę. Udało się to dopiero w 55 minucie Marcinowi Paluchowi, który wykorzystał dośrodkowanie Mirosława Poliwki. Chwilę po tym powinno być już 2:0, ale uderzenie głową Damiana Rataja z trudem na rzut rożny sparował golkiper z Werbkowic. Napór biało-niebieskich ciągle trwał, a bliscy strzelenia kolejnych bramek byli Mateusz Obszyński i Marcin Dycha, który trafił w boczną siatkę. W końcówce spotkania obserwowaliśmy wiele nerwowości w poczynaniach obydwu zespołów. Bliski podwyższenia rezultatu był w 90 minucie Mirosław Bielak, lecz jego rajd lewą stroną boiska nie znalazł drogi do bramki strzeżonej przez doświadczonego Roberta Suchodolskiego. Wynik do końcowego gwizdka sędziego nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem Łady. Drużyna prowadzona przez Ireneusza Zarczuka z kompletem zwycięstw prowadzi w rozgrywkach Klasy Okręgowej.

Łada 1945 Biłgoraj - Kryształ Werbkowice 1:0 (0:0)

Bramka: Marcin Paluch 55'.

Składy:
Łada: Szmit - Poliwka, Kuliński, Paluch, Szarzyński - Żybura (46' Bielak) Łokaj, Rozwadowski, Obszyński (80' Wołoszyn), Gawroński (65' Dycha) - Rataj (90' Tatara).
Kryształ: Suchodolski - Wójtowicz, Krupa, J. Kaczoruk, Pa.Musiał, Pi.Musiał (71' Tyrka), Maliuk, Karpiuk, Kleban - Juszczuk, Podolak (75' Brzozowski).