Wielki sukces małego karateki

2012-10-08 14:32

Ma zaledwie 7 lat, a na swoim koncie wielkie sukcesy sportowe. Wiktor Wolanin został zdobywcą Pucharu Europy w Karate Tradycyjnym w kategorii do siedmiu lat. Zawody odbyły się w ostatni weekend, 6 i 7 października br.

W dniach 6 i 7 października br. w hali Atlas Arena w Łodzi odbył się II Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym. Uczestniczyło w nim ponad 650 zawodników z Polski i kilkudziesięciu państw europejskich.

Wiktor Wolanin w najmłodszej grupie wiekowej (siedem lat i młodsi) w kategorii kata 6-4 kyu wywalczył pierwsze miejsce i tym samym zdobył Puchar Europy. Jest to kolejny sukces małego karateki, który w tym roku wywalczył już Puchar Lubelszczyzny oraz Puchar Polski Dzieci.

Trenerem Wiktora jest Sensei Piotr Wojtkowski (3 dan).

Ale to nie jedyny tytuł wywalczony przez siedmiolatka. W ciągu ostatnich dwóch lat wziął udział m.in. w Pucharze Lubelszczyzny w Kraśniku, gdzie zdobył 1 m-ce w konkurencji kata. W maju br. uczestniczył także w XII Pucharze Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym w Płocku. Tam również był najlepszy w konkurencji kata. Do innych sukcesów Wiktora należy 1 m-ce w konkurencji kata, zdobyte podczas Pucharu Małych Mistrzów Lublin.

Sukscecy odnosił także w ubiegłym roku, kiedy to wziął udział w takich imprezach jak: V Puchar Lubelszczyzny Tomaszów Lubelski, IV Turniej Karate Tradycyjnego "BALTIC CUP" Hel oraz XXV Turniej Karate o "Puchar Roztocza" Zamość. We wszystkich zwyciężył, zdobywając 1 m-ce w konkurencji kata.