Trzy medale dla Znicza

2010-05-13 23:18

Trzy medale przywieźli sztangiści Znicza Biłgoraj z Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek, które odbywały się w dniach 1-2 maja w Sędziszowie Małopolskim. Srebrne krążki zdobyli Katarzyna Portka i Józef Marczak, zaś brąz wywalczył Tomasz Siebielec.

W Mistrzostwach wystąpiło sześcioro reprezentantów Znicza Biłgoraj. Najbliżej najwyższego stopnia podium był Józef Marczak, który w kategorii +105 kg różnicą wagi ciała przegrał złoty medal. Obaj zawodnicy w dwuboju osiągnęli wynik 352 kg. W rwaniu Marczak był o 3 kg lepszy od swego rywala, wyrwał 157 kg. W podrzucie Martin Kochański (Start Grudziądz) podniósł o 3 kg więcej, ale będąc kilkanaście kilogramów lżejszym, to zapewniło mu mistrzostwo Polski. W tej samej kategorii Łukasz Bulak zajął siódme miejsce z wynikiem 264 kg (114+150).
Również srebrny medal zdobyła w kategorii +75 kg Katarzyna Portka, osiągając w dwuboju 191 kg (91+100). Złoto zdobyła Magdalena Pasko (Lechia Sędziszów Małopolski) z wynikiem 198 kg (88+110).
Trzeci medal wywalczył w kategorii 85 kg Tomasz Siebielec. Rezultat 293 kg (130+163) zapewnił mu brązowy krążek. Kolejny reprezentant Znicza Dawid Wróbel w kategorii 77 kg zajął 12 miejsce - 220 kg (100+120). Startujący w kategorii 94 kg Marek Tracz nie został sklasyfikowany.
Na mistrzostwach był jeszcze jeden biłgorajski akcent. Wychowanka Znicza Emilia Malec, reprezentująca obecnie klub AZS AWF Biała Podlaska, w kategori 48 kg zdobyła srebrny medal z wynikiem 120 kg (56+64).