Rekordowe wyniki w Zamościu

2010-05-27 12:52

Podczas rozegranej w sobotę, 22 maja w Zamościu lekkoatletycznej Ligi Juniorów zawodnicy biłgorajskiego "Znicza" uzyskali kilka doskonałych wyników - najlepszych w tym roku w Polsce.

Trzy reprezentantki Znicza startowały w biegu na 3000 m., i zajęły trzy czołowe lokaty.
Angelika Mach zwyciężyła z czasem 10.02,47 min. - najlepszy wynik w kraju w kategorii juniorek. Druga linię mety przekroczyła Kamila Paluch. Uzyskany wynik (10.07,76 min.) to rekord życiowy zawodniczki i najlepszy obecnie wynik w Polsce w kategorii juniorek młodszych. Paulina Nieścior zajęła trzecie miejsce z czasem 10.13,48 min. (aktualnie drugi wynik wśród juniorek w Polsce).
Bardzo dobrze spisał się Paweł Nieścior, startujący na widowiskowym dystansie 2000 m z przeszkodami. Paweł był na mecie piąty, ale przegrał jedynie z juniorami - zawodnikami starszymi o 1-2 lata. Uzyskany czas 6.11,86 min. jest rekordem życiowym zawodnika i plasuje go na drugim miejscu w krajowym rankingu juniorów młodszych.
Rekord życiowy pobił również Piotr Gacman - wynik 9.15,34 min. w biegu na 3000 m dał zawodnikowi 5 lokatę. W Zamościu startowała jeszcze dwójka zawodników z Biłgoraja, ale ich startu nie można zaliczyć do udanych. W chodzie sportowym na 5000 m. Sylwia Maj była dziewiąta (30.14,97 min.), a sprinter Łukasz Danaj popełnił falstart na 200m i został zdyskwalifikowany.