Pełna wersja

Sukcesy biłgorajskich lekkoatletów

2013-07-31 07:20

Kolejny tytuł mistrzowski do swojej kolekcji dołożyła Weronika Pyzik. Bardzo dobrze zaprezentował się również kolega klubowy Weroniki, Michał Jamroz. Sukcesy te młodzi zawodnicy zdobyli w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrzostw Polski Juniorów młodszych w Lekkiej Atletyce.

Kolejny tytuł mistrzowski do swojej kolekcji dołożyła Weronika Pyzik. Biegaczka biłgorajskiego "Znicza" stanęła na najwyższym stopniu podium podczas rozgrywanych w Łodzi, w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrzostw Polski Juniorów młodszych w Lekkiej Atletyce. Weronika, legitymująca się najlepszym wynikiem w stawce finalistek biegu na 3000 m. (10:09,37 min.) z roli faworytki tego dystansu wywiązała się znakomicie. Uzyskując czas 10:04.64 (nowy rek. żyć.) wygrała z przewagą ponad 21 sekund nad drugą na mecie Martą Łukijaniuk (MKS MOS Wrocław - 10:25.77 min.). Trzecia, z czasem 10:30.54 min. była Małgorzata Zieleń (SS MKS Parasol Wrocław). Nasza zawodniczka mogła uzyskać jeszcze lepszy wynik, ale ze względu na bardzo ciężkie warunki pogodowe - konkurencja rozgrywana w 36-stopniowym upale - pierwszą część dystansu pobiegła bardzo asekuracyjnie (1000 m. - 3:31.12 min.).

Bardzo dobrze w łódzkim finale OOM zaprezentował się również kolega klubowy Weroniki, Michał Jamroz, który w biegu na 2000 m. z przeszkodami zajął 10 miejsce. Dystans przebiegł w czasie 6:23.89, min., co jest jego nowym rekordem życiowym.